» Poradna » Programy

Operačný systém

Dobrý den,koupil jsem si macbook pro a vůbec se mi nelíbí operačný systém mac os x lion.Tak se vás chci zeptat zda na to jde naistalovat win7 a nebo rozdělit disk(a jak) a nahrát tam win7 a pak by se mě to mělo prý ptát jaký operačný systém chci spustit.
Nelíbí se mi protože mi na to nejde většina her :) ale jinak je skvěli :)

Odpovědi na otázku

Co dodat? Zjevně asi nebylo známo, že počítače se značkou nakousnutého jablka používají NEredmonský os!
Jinak viz nápověda... http://www.apple.com/support/bootcamp/...

Je tohle vůbec možné ?

Nádherně vymyšlený dotaz. Uznejte rafinovaná pohádka, koupí Maca se starým OS, pak si kopií a stáhne po netu Liona. A následně teprve zjistí že chce W7. Geniální....

Koupil sis levneho Maca..? Tak si hlavne vypni tu kameru........

Ty jsi taki sveli.

jasně že to jde, navíc si na ten systém za chvíli zvyknete, Win 7 se dá spustit přes Paralles, kde je buď virtualizovaný, nebo přímo nainstalovaný na druhém diskovém oddílu (dualboot), ta instalace se dělá přes Bootcamp, který rozdělí disk a pomůže s nainstalováním, systém pak můžete přepínat při startu mac pc, nebo přímo z OS X
do něj zajet přes program Pararells,

pak je ještě možnost VMWare, VirtualBox, Wine, klasické virtualizacční programy použít, v nich vytvořit virtualizovaný
win 7
systém OS X bych určitě nemazal, povýšil bych ho na OS X Lion (nebo pokud nesedí Lion, tak na 10.6 - předchozí generaci OS X, takže downgrade), maximálně bych zmenšil jeho oddíl a na tu zmenšenou část nainstaloval
Windows 7 (byly by tam takhle 2 sys) a toto Win 7 nijak nevirtualizoval, prostě bych najel buď do jednoho nebo druhého os