Operační paměti

Zdravím, chci si koupit 4GB DDR2 pamětí, ale nevyznám se v kvalitě, vím, že ceny jsou hodně nízké, tak bych chtěl požádat jestli nemáte nějaké tipy na kvalitní a rychlé paměti - vysoká frekvence. ( cena do 3000 ). Děkuji.

Odpovědi na otázku

Poradte mi najlepsie pneu pre moje auto. Ale typ auta vam neprezradim. Myslis, ze sa to da ?

Tak jestli i vysoká frekvence tak 1066MHz A-Data Vitesta, jinak 800HMz CL4

No na typ se právě ptám. Já nevím, které jsou dobré, jde spíše o to, aby to byly rychlé a kvalitní ramky. Nevím jestli je lepší CL5 1066 nebo CL4 800.

On sa ta pyta na typ dosky. Si myslis ze kazda ramka ide do kazdej dosky? Na co by ti bola 1066 ked tvoja doska mozno podporuje len do 800?

Ah pardon, ano mám Asus P5Q PRO a podporuje jak 800, tak 1066. Omlouvám se

Tak nějaké návrhy ?

no jestli chces tak muzes koupit ty 1066, ale myslim ze rozdil neni az tak znat, udajne se vice projevi nizsi casovani

A nějaká značka , nebo to je jedno ?

prvne se podivej kolik muzes dat Ram kolik ti zvladne deska a pak kupuj
co se tyce znacky to je na tobe ale jednoznacne znackovy
napr: Kingston a neb Crosair ja jsem mnel oba nemel sem problemy

A-Data jsou levne a maji super vykon a neni s nimi problem

dobry den,
rozhodne bych vybiral mezi www.czechcomputer.cz ... nebo www.czechcomputer.cz ... ale spis bych kvuli cene a moznosti zvyseni napeti a taktovani bez ztraty zaruky volil OCZ (klidne dosahnete i CL4)

Bud tyhle Patrioty Viper 1066Mhz CL5
www.alfacomp.cz ...

nebo klasicke Patrioty 800Mhz LowLatency CL4rky
www.alfacomp.cz ...

PS: Mezi nama chlapama, A-Data bych nedoporucil ani nejvetsimu nepriteli do mikrovlnky ;)

Potřebuješ vůbec 1066 MHz-ové paměti?

Jaký budeš mít procesor?

Pokud má relativně nízký násobič a vysokou frekvenci FSB (typicky E8200), je dobře cenu 1066 MHz-ových pamětí zvážit, ale pokud to bude procesor s relativně vysokým násobičem a nižší frekvencí FSB (typicky E7200), udělají ti vynikající službu 800 MHz-ové paměti s CL4.

To za předpokladu, že hodláš přetaktovat.

Pokud ne, je zase zbytečné kupovat dražší paměti.

Rozdíl ve výkonu nepoznáš.