» Poradna » Web a internet

Opera nedostatek paměti

Zdravím!Údaje: Windows 7, RAM 16GB, HDD 2TB z poloviny volný, opera poslední verzePoslední dobou mi padá např. z Aliexpressu platební stránka. Objeví se: Opera má buď nedostatek paměti nebo byla ukončena z jiného důvodu. Znovu načíst stránku sice načte, ale po 5 vteřinách opět vypadne. Dělá to jen Opera. Firefox i Chrome bez problému. Myslím, že Operu překombinovali, ale starší verze nenajdu. Zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Všechny verze si můžeš stáhnout zde http://get.opera.com/ftp/pub/opera/desktop/

Používám poslední Operu i s Ali a bez problémů. Doporučuji smazat Cache (Shift+Ctrl+Del) od počátku věku (jak to u Google nazývají)

To vypadá spíš na vadnou RAM či disk. Otestuj. ☻

To je naprostý nesmyslStačí pokud má například vypnutý SWAP a Opera žádá o alokaci velkého množství paměti (i když ji reálně nevyužívá), jakákoli alokace pak znamená pád aplikace s podobnou chybou.ještě mě napadá zda ta opera není 32bit verze, pak je ta alokace omezená na 4GB.

Je to verze 32 a dělá to jedině Opera, už to nedělá jen pro Ali, ale při prohlížení třeba ranních zpráv, najednou to vyzve v restartu, že je málo paměti, když nedbám, za chvíli padne černá obrazovka a po námaze Operu zavřu a pak znovu spustím.