» Poradna » Programy

Opera 54.0 - Nepřehrává videa

Dobrý večer, Opera mi po aktualizaci přestala přehrávat většinu videí, jediné co mi funguje je snad YouTube. Jinak Facebook, zpravodajské servery atd. nic. Zkusil jsem vypnout hardwarovou akceleraci a nepomohlo, blokování reklam také ne. Stejná situace je jak na Ubuntu 16.04 LTS tak na WIn10. Na Ubutu jsem přeinstaloval balíček - nepomohlo, na Win 10 jsem ji nainstaloval úplně nově (do dneška tam ani nikdy nebyla) a je to stejné. Není hlášen nějaký větší problém s touto verzí? Díky za případné reakce.

Odpovědi na otázku

Ani mne nejde obraz vo videach na markizackych weboch

Musíš doplnit příslušný kodek. Pro Ubuntu to je soubor libffmpeg.soJe třeba ho dát do /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/lib_extra(složku lib_extra vytvoř)--------------------------Soubor samotný si stáhni zde https://goo.gl/PPDvMP

nedaří se mi otevřít složku jako správce, gksudo ani kgsu nejde nainstalovat.

beru zpět, soubor stažen, složka vytvořena - otevřel jsem to jako spravce přes Terminál - spubor přetažen do požadované složky, Opera restartována, ale videa nejedou ani tak.

H.264/MP4nejede, ty další dve ano.

No a zrovna na to slouží ten soubor...Zkus ještě tuhle verzi https://repo.herecura.eu/herecura/x86_64/opera-bet... (rozbal archiv a vyndej si z něho libffmpeg.so)

Hotovo a nic. Uvažuji jestli nepočkat na novou verzi Opery. Nejde mi do hlavy, že to do teď normálně vše fungovalo a najednou problémy. Na Ubuntu jsem na občasné problémy zvyklý, ale že to nejede ani na Win 10, to je teda překvapení.

Mě to jede normálně - bez toho souboru ovšem ne...Můžeš ještě zkusit Operu beta nebo dev https://www.opera.com/cs/computer/beta

Tak v te betě je to to samé.

V tom případě ti ale žádná nová verze nepomůže protože ta vždy vychází z bety nebo dev....

To mě napadlo taky. Co teď? Protože jinak je ta Opera bezvadná.

pepperflash máš nainstalovaný? Já teda provozuju jen Firefox a Vivaldi, ale vím, že na něco byl pepperflash potřeba.

tak jsem taky aktualizoval a v pohodě například stream, novinky a videa ze živě jdou co přesně ti nejde?

Krom YT mi nejede snad nic.

Prečitaj si to poriadne - spravodajske weby. Mne nejdú videa napr. na tvnoviny.sk

Mne idú.

Mám stejný problém na Mintu. Firefox přitom bez problémů funguje, na zkoušku nainstalované chromium taky. chromium-codecs-ffmpeg-extra máš nainstalovaný, btw?

Ted jsem to naistaloval a žadna změna.

Verze 54.0.2952.41Všechna tři testovací videa mi jedou.

Tak aspoň někomu. napadlo mě, že když mi to nejede jak na Ubuntu, tak ani na Win 10 (dualboot), jestli tam nemůže být nějaká nekompatibilita s HW. (?) Ostatní prohlížeče jsou OK.

Potvrdzujem. Rovnaká verzia (54.0.2952.41) a všetky 3 videa bez problémov.