» Poradna » Programy

Opera - angličtina po updatu

Asi před měsícem se mi sama aktualizovala Opera na 2 počítačích na verzi 11.01. Všechno proběhlo v pořádku až na to, že je nyní Opera v angličtině. Když zkontroluju nastavení (menu/settings/preferences), tak je tam zaškrtlý český jazyk, ale stejně je to anglicky. Máte to taky? Doufám, že další update mi zase vrátí češtinu :(

Odpovědi na otázku

Opera 11.01 obsahuje češtinu (tedy, pokud jsi instaloval mezinárodní verzi). Podívej se, jestli adresář Locale obsahuje adresář Cs (s češtinou). Pokud ne, tak si Operu stáhni znovu a přeinstaluj.

Ten adresář s češtinou tam mám, tak nevím. Zkusím asi přeinstalovat

Tools - Preferences -General a tam dole si nalistuj cestinu.

Mám jí tam, ale stejně to nefunguje

Tak pomohlo nastavení EN a pak zase zpátky na CS. Mimochodem mám tu 2 volby češtiny (CS a cs-CZ) a funguje ta CS

Zmena jazyka sa nevykonava na tej prvej obrazovke po Ctrl+F12, ale az po kliknuti na Details...
Je tam riadok: User interface language, kde je mozne jednoduchym prepisanim znakov v ceste - EN za CS, pripadne SK zmenit lokalizaciu prehliadaca.