» Poradna » Programy

OpeOffice kontrola pravopisu

Vážení přátelé. Mám WIN 10 a OpeOffice 4.1.2 Marně se snažím, za pomoci všech dostupných nápověd nainstalovat si kontrolu pravopisu(dict-cs-2.zip). Vždy se mi objeví při pokusu nainstalovat dict-cs-2.zip toto hlášení:C:\Users\Josef\AppData\Roaming\OpenOffice\4\user\uno_packages\cache\uno_packages\sv918lk.tmp_\dict-cs-2.zip neexistuje.Soubor pochopitelně mám stažený, najdu jej ve správci rozšíření klepnu na přidat a následuje výše uvedené hlášení a navíc OpenOffice zamrzne. Za radu děkuji J. H.

Odpovědi na otázku

Pokial sa to instaluje z OO, skus spustit OO pravym klikom ako spravca.

A proč tak starou verzi OO? Nebyl by lepší LibreOffice v současné (5.2.2) verzi, který již má kontrolu pravopisu integrovanou?

Tiez ma to napadlo, ale asi na to ma nejaky dovod...

Nechcem byť z tých, čo namiesto rady hneď povedia, aby si skúsil iný program, ale v tomto prípade treba dodať, že Open Office nemá podporu pre W10 (to aj preto, lebo už rok aj pol nebol aktualizovaný či ako). Ja som si preto stiahol radšej LibreOffice a tam by si už ani nemal mať problém. Lebo, keď to ešte aj zamŕza, tak nie je o čom.

Přípona slovníku by měla být oxt.https://www.openoffice.cz/stahnout/doplnky/cesky-sl...

To je jasne, ze se ti nepodari nainstalovat kontrolu pravopisu do programu, ktery ani nevis jaky ma nazov "OpeOffice 4.1.2"

Pokial vylozene nemas dovod na tu verziu, skus najnovsi Libre Office.

OpenOffice uz je mrtvy projekt. a 4.1.2 verze uz je nejaky ten mesic bez upgradu. prejdete na libre office, verze 5.2.2 a na strankach je i presne slovnik k doinstalovani.

osobně bych sáhl po aktuálních LibreOffice. A mám pocit, že kontrolu pravopisu tam není potřeba instalovat separátně. Zvlášť se stahuje jen nápověda. https://cs.libreoffice.org/download/

OpenOffice je mrtvý. Zober LibreOffice.

Proč tam máš příponu zip? Správně má být .oxthttps://www.openoffice.cz/stahnout/doplnky/cesky-sl...

Chtěl bych poděkovat všem, kteří odpověděli na moji otázku"OpeOffice kontrola pravopisu". Zároveň se omlouvám za chyby, kterých jsem se v textu dopustil. Musím přiznat, že takhle ledabyle by otázka formulována a napsána, být neměla. JH