» Poradna » Windows (a jiné OS)

Opensuse leap 15 instalation freezes

Dobrý den,nedávno jsem si koupil vcelku kvalitní notebook Acer nitro 5. Mám problém při instalaci druhého OS (opensuse leap15). Používám USB stick (ze stejného USB jsem před 2 měsíci instaloval bezproblému na mnohem méně výkonný ntb). Ovšem zde se při instalaci vždy sekne už při načítání "zelené lišty" loading time. Nemá někdo jakoukoliv radu?? Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Pokud tam máš Windows nainstalované v UEFI režimu, musíš rovněž linux instalovat v tomto režimu včetně přípravy bootflešky (použij Rufus). Zvol ruční rozdělení disku. Zavaděč nainstaluj do EFI oddílu (který tam máš od instalace win).Vypni secureboot (v biosu) a fastboot (ve windows).

Dekuji :)

Zdravím, musíte nastavit parametr nomodeset. Dělá se to přes nabízený řádek nebo pomocí tl. E