» Poradna » Programy

OpenOffice vyžaduje ...Javu (JRE) -co mám nainstalovat?

Chci vytvořit databázi v OO a vyskočí hláška: "OpenOffice vyžaduje po vykonání této funkce běhové prostředí Javy (JRE). Nainstalujte prosím JRE ..."Našel jsem tuto stránku:http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/d... a z ní stáhl a nainstaloval: jre-8u172-windows-x64.exe (mám Win 10 64 bit, při tom se vytvořil adresář: C:\Program Files\Java\jre1.8.0_172\ )Nepomohlo, hláška stále vyskakuje. Co mám prosím ještě nainstalovat? Případně díky.

Odpovědi na otázku

Javu 32bit

Náhodou jsem našel tu správnou stránku a náhodou zvolil ten správný odkaz a funguje. Potřeboval jsem k tomu trochu štěstí, ale i tak díky za odpověď

Open Office je obsolete, nainstaluj si Libre Office, ten už žádnou Javu nechce.

...a na to ze LibreOffice nepotrebuji Javu jste prisel kdy a kde? I LO v6.3 porad pozaduji Javu :(

Pokud chceš dělat s databátí, tak potřebuje.

taky doporučuju LibreOffice:https://www.libreoffice.org/download/download/stejná licence a prakticky i stejné ovládání a vzhled jako OpenOffice, ale mnohem víc se vyvíjí a umí toho víc. Odkaz je na stažení české verze pro 64bit Windows.

Díky, vyzkouším

https://portableapps.com/apps/office/libreoffice_p... - nová verze "6" vyžaduje min W7, https://portableapps.com/apps/office/libreoffice-p... - starší "5" řada už MSW XP.Jo, Java je žádaná i pro LibreOffice.

Jdi ty brepto, proč mi teda Libre Office funguje aniž by moje systémy o Javu byť zavadily ?

pokud vím, tak Javu to chtělo jen na něco. Já to u jednoho člověka řešil kvůli accessibility, ale sám jsem to myslím taky nikdy nepotřeboval.

Právě na ty datábáze co chce tazatel , LO potřebuje Javu. Zkopírováno z nápovědy LO viz.níže.Nastavení JavaPoužít běhové prostředí jazyka Java (JRE)Umožňuje spouštět aplikace Java v LibreOffice. Pokud se aplikace Java pokusí přistoupit k pevnému disku, bude zobrazeno upozornění.Aktuálně nainstalované běhové prostředí jazyka Java (JRE):Vyberte JRE, které chcete použít. Na některých systémech musíte chvíli vyčkat, než se seznam naplní. Na některých systémech musíte restartovat LibreOffice, aby se změny projevily. Pod seznamem se zobrazuje cesta k JRE.PřidatPřidá cestu ke kořenovému adresáři JRE na vašem počítači. Cesta se nastavuje v následujícím dialogu.

Přesně na LO/OO Base to chce, i portable si jej v systému najde. Jinak v Base se dá připojit i na My(Maria)SQL, atd., jen je opravdu těžkopádnější, či spíše jinačí než MSO Access, ale dá se použít.

Ze`s na to nenarazil jeste neznamena, ze to v urcitych pripadech nechce:http://www.imagehosting.cz/Mas to i v helpu LO...

OO ani LO nejsou na databáze moc vhodné. Připadne mi to těžkopádné. Párkrát jsem zkoušel interní i přes ODBC , ale není to prostě ono. Na databáze je lepší např. SQLITE.

Text je stejný jako u mého předchůdce vis výše. Stáhnout na můj notebook běhové prostředí jazyka Java (JRE) pro open ofice

Prosím o stažení a nainstalování (JRE) běhové prostředí pro open ofice