» Poradna » Windows (a jiné OS)

Openmediavault - Ubiquiti Unifi nelze osvojit

Zdravím. Chtěl bych využít počítač jako úložiště dat a rád bych použil free NAS systém. Skončil jsem v současné době u software OpenMediaVault, který by mi v jednoduchosti vyhovoval, jen na něm potřebuji rozchodi mediální server Serviio a rád bych zde také provozoval Unifi Controller. Ten se mi podle návodu podařilo pomocí Dockeru a Portaineru.io podařilo zprovoznit, nicméně mám problém s tím, že zařízení nelze žádným způsobem osvojit. Vyzkoušel jsem i fintu, kdy se v položce Controller v rozhraní Unifi Controlleru povolí dočasně položky Ručně nastavit inform host na název hostitele/IP adresu controlleru a Povolit vyhledání controlleru na L2 síti. Nepomohla ani možnost adoptovat zařízení přes SSH. Nevěděl by někdo co s tím? Předem děkuji za pomoc, případně alespoň nakompnutí správným směrem.

Odpovědi na otázku

Asi bych zacal uplne od zacaku. Pokud ti jde o jednoduchost a funkcnost, misto polotovaru v podobe OpenMediaVault pouzij unRaid, V nem je instalace Unifi Controleru (a vlastne cehokoliv) pomoci Dockeru otazkou asi trech kliknuti.Pokud mas vykonnejsi HW na kterem server pobezi, muzes misto jednoducheho DLNA serveru Serviio pouzit nejaky schopnejsi mediaserver, napriklad Jellyfin (nebo placene Emby, Plex)

Tady u toho OS nevím, ale u Windows serveru to blokoval firewall.

Webove rohraní kontroleru je dostupné ? je IP adrese controleru a AP ve stejne siti ? neni mam nastavene routovani ?neblokuju unifi porty v dockeru ?

jo mam pocit ze defaultne se spojuje AP pres http://unifi/musis nastavit IP controleru

Já Unifi při běhu Controleru virtuálně adoptoval přes SSH, přes"set-inform http://192.168.0.2:8080/inform"Doporučuji nejprve přes SSH udělat upgrade na poslední FW"upgrade http://dl.ui.com/unifi/firmware/BZ2/4.3.28... "Adresu nahradit svým FW, tohle je pro stará UAP a UAP-LR. Vygeneruje se samo na stránkách podpory a musí být u obou použito HTTP://

to zařízení nesmí být dříve přiřazeno k jinému kontroleru ani k te mobilní aplikaci. Pokud to jde tak tam dát zapomenout jinak reset.