» Poradna » Programy

Open Office - automatické číslování kapitol

Mám v OO 2.1 ve Writeru vytvořený dokument. Mám nastavené své styly pro odstavce a styl pro číslování kvůli číslování kapitol (1,1.1, 1.2 atd...)Stylu odstavce je přidělen styl číslování kvůli očíslování kapitol do osnovy. V Nástroje - Číslování osnovy mám pro každou úroveň nastaven jiný styl odstavce kvůli automatickému číslování. Problém je ten, že mi nějakým způsobem toto číslování totálně blbne. A to tak, že do půli dokumentu je vše v pohodě, pak mám podkapitolu 1.6.1 a měla by následovat 1.6.2 a místo toho následuje 1.1.1., ale dále už normálně další kapitola pokračuje jak má (tedy 1.7). Druhý problém je ten, že dám-li v na některém místě dokumentu možnost, že chci ještě vložit nadpis mezi 2 jiné nadpisy vytvoří mi to číslování místo 1.4 tak 1.1. - tzn, takové číslování od začátku. Neví někdo, jak to napravit, popř. jak předělat celé stylování, aby to fungovalo?

Odpovědi na otázku

tak jsem přišel na to že to funguje do té doby než zavřu dokument, jak ho znovu otevřu a chci ho editovat tak číslování buď nevalí nebo valí od jedničky