» Poradna » Notebooky

Opakující se chybová hláška u WiFi připojení SONY VAIO

Dobrý den.Mám notebook SONY VAIO SVE1713Y1EB a čistou instalaci OS MS Windows 10 Pro 64bit, verze 1809, build 17763.503. Mám nainstalovány všechny ovladače od výrobce.Jakmile se k internetu (domácí router, mobilní hotspot, ..., je jedno jaká WiFi) připojím přes vestavěný WiFi adaptér Qualcomm Atheros AR9485WB-EG, cca každou minutu na mě vyskočí systémová hláška "Pozor" s textem "Před přepnutím musíte bezdrátovou síť nastavit" a s tlačítkem "OK".Pokud tuto zprávu hned nepotvrdím, dialogy se kumulují (za 100 minut jich musím odklikat 100). S problémem jsem se obrátil přímo na support Microsoftu, kde na mě nejprve zkoušeli placenou podporu, přestože mám zakoupenu krabicovou verzi Windows 8 Pro, na základě které jsem získal licenci k Windows 10 Pro a po té provedl čistou instalaci Win10. Po té se ale už neozvali, jako obvykle.U připojení přes kabel se toto neděje, ale to se na cestách nedá zrovna dvakrát realizovat. Stejně tak jsem se s tím nesetkal u jiných notebooků se stejným OS.Stejně tak se toto děje, pokud připojím jiný WiFi adaptér do USB (např. TP-Link).Nevíte co s tím?Předem díky.Luděk

Odpovědi na otázku

Jiné notebooky se k tomu routeru připojí normálně?Ten notebook se jinde (k jiným routerům) připojí normálně?Nabootuj z flešky linux - jak se to chová tam?Od kdy se "závada" projevuje (od koupě ntb, od instalace OS, po instalaci něčeho....)Co driver wi-fi karty (je tam originální, nebo generický od MS)?-----------No, zatím by to mohlo stačit, máš toho dost...

Jiné notebooky se k tomu routeru připojí normálně?- Ano a bez problémů, nejde jen o jeden router, ale i třeba o mobilní hotspot Vodafonu, hotspot vyrobený mobilem, nebo tabletem, ...Ten notebook se jinde (k jiným routerům) připojí normálně?- Ne, problém se vyskytuje i jinde, jedinou výjimkou bylo školení v jedné firmě, kde se hláška za celé školení objevila jen cca 4x.Nabootuj z flešky linux - jak se to chová tam?- Linux nepodporujuOd kdy se "závada" projevuje (od koupě ntb, od instalace OS, po instalaci něčeho....)- Od přechodu na Windows 10, ve Windows 8 a 8.1 jsem se s ní nesetkal.Co driver wi-fi karty (je tam originální, nebo generický od MS)?- Zkoušen jak vestavěný od MS, tak originální vydaný SONY, tak od výrobce originální v poslední verzi od Atherosu k tomuto chipsetu karty.

Jaku máš nainstalovanou verzi ovladačů wifi? Tady https://www.ath-drivers.eu/download-driver-nr-331-fo... vidím pro W10 verzi 10.0.0.355 ze srpna 2017 nebo 10.0.3.456 z listopadu 2017 https://www.ath-drivers.eu/download-driver-for-Ather... . Vyzkoušel bych, jestli se chovají stejně.

Od včera tam mám Microsoft 3.0.2.201.Zkoušel jsem, jestli nepomůže Microsoftí ovladač. Ale nepomohl

Preskúmaj čo sa ti spúšťa po štarte systému. wifi, ale aj iný hardware môže mať inštalované doplnkové utility v ktorých sa dajú niektoré veci zapínať a vypínať. Predpokladám, že tá hláška sa tam bude dať vypnúť. Tiež by malo byť niečo o tom spomenuté v manuáli. Sony ku svojim výrobkom poskytovalo celkom slušné manuály.

To mě napadlo, i jsem zkoušel projít registry, ale nenašel jsem, kde by se to dalo najít, ani na googlu se mi to nepovedlo najít. Vypadá to na funkci zapnutou v OS Windows, protože tato hláška se objeví i při odpojení a zapojení Ethernet kabelu a stejně tak každou minutu vyskakuje u USB WiFi adaptéru TP-LINK TL-WN722N.Skoro jsem jeden čas odhadoval, že to má spojitost s DHCP, ale to by zase asi dělalo u stejného routeru i při pripojení přes kabel, ale tam to udělá jen jednou, než se nakonfiguruje DHCP adresa.

Děkuji za nápad, sice to byla čistě náhoda, ale napadla mě varianta, která dříve ne.Používám 8GadgetPack (postranní panel) a v něm gadget Network Monitor II ve verzi 26.3 od autora Igor M. Bushyn. Přestože je gadget určen pro Windows 10, vypadá to, že po vypnutí gadgetu už se chyba neobjevuje.Toto mě nenapadlo, protože jej používám již několik let a bez problémů.

Konkrétně se jednalo o tento gadget:https://windows10gadgets.pro/network/networkmonitorii/...