Opakovane vypinani a zapinani (nove pc)

Cus,kvuli new grafice jsem musel upgradovat cely pc rtx 3060ti msi trioasus rog strix b460 h gamingintel i710700 (s dokoupenym chladicem i pastou)hyperx predator ddr4 16gb zapojeno v dual chanelu Corsair rmx 750w 80+gold ssd crucial mx500 (pouze boot systemu)hdd seagate barracuda computekdyz zapnu napajeni rozsviti se ledka zakladovky (Rog logo) ale napr klavesnice a mys nesviti kdyz zapnu pc rozsviti se ledky na front panelu i vsechny vetraky bezi vse jak pri klasickem startu sviti i ledky grafikypo 3sekundach se pc vypne a cvakne zdroj a pak se sam zas nahodi a takhle dokola pc mam zapojeny do prepetove ochrany APC uzemeni i ochrana mi sviti OKnevim kde je problem koukal jsem na youtube jestli jsem neco nezapojil spatne a niceho jsem si nevsimlje pravda ze z front panelu mi vede kabel s sirokou koncovkou ktery jsem zapojil do Sata kabelu vedouciho z HDD do zdroje (mel na sobe dalsi konektory) co jsem rychle koukal na net cim by to mohlo tak ze pry memmory a nebo psu ale uplne novy zdroj a jeste jsem si priplatil za kvalitnejsi ma 10let zaruku a ze by snim bylo neco spatne z vyroby ? to se mi nezda:/

Odpovědi na otázku

moje chyba nesmyslne jsem zapojil mechaniku sata kabelem do zakladovkyasi to nejak vyhazovalo kvuli tomu pcnevim jak jinak ji zapojit takze bych ocenil pomoc s timto problemem

I když není jasné jakou mechaniku, tak SATA kabel by měl jít kam jinam, než do základovky.

Čo zn. nezmyselné zapojenie?

Já bych zase ocenil, kdyby se dotazy daly číst a nebyl to jen slovní průjem bez interpunkce, diakritiky a čehokoliv dalšího, podle čeho by se dalo poznat, kde jaká věta začíná a kde končí.

Zkus vyměnit kabel od mechaniky a zapoj ji do desky.

Cituji:"je pravda ze z front panelu mi vede kabel s sirokou koncovkou ktery jsem zapojil do Sata kabelu vedouciho z HDD do zdroje (mel na sobe dalsi konektory)"------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Jsem z toho popisu docela jelen. Můžeš to popsat trochu srozumitelněji? Případně kabely vyfoť a vlož fotku sem: https://ctrlv.cz/

Pokud někdo nezná ani typy kabelů a neumí být ve věci dotazu ani přesný (konkrétní), neměl by se hrabat v PC. Člověk bez elementárních znalostí o HW skládající PC podle Youtube, je pouze "bastlíř", který chtěl "ušetřit" a s prvním problémem je v koncích (slušně řečeno). O zvedání si úrovně znalostí nemůže být evidentně ani řeč. Následná "detektivka" dotazování + zjišťování, CO/kam/jak a vůbec zapojil/nezapojil, je jen přehlídka zbytečně ztraceného času. P.S. Ze svých zkušeností jsem již několikrát "měl tu čest" seznámení s podobně "skládanými PC". Ty hrůzy a "zvěrstva" postrádající aspoň základní úroveň práce hovořily jasně a za vše....fakt/realita. Smutnější o to, že to "skládali" pro sebe (naštěstí ne pro druhé) a vůbec jim to nevadilo.