» Poradna » Počítačové sítě

Opakované odpojování od sítě

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu. Už pár dní se mi počítač neustále opakovaně, po pár minutách odpojuje od sítě. A to jak přes síťovou kartu, tak i přes wifi (připojen telefon přes usb). Musím neustále restartovat (zakázat-povolit) síťové připojení.Po restartu to chvíli (pár minut) jede, "Připojení k místní síti" se tváří že je vše v pořádku, ale po chvíli se opět přeruší. Stačí když na chvíli síťové připojení zakážu a následně povolím a zase vše jede jak má, ale jen pár minut.Děkuji za případné radyPM

Odpovědi na otázku

Jaký je model routeru? Jestli je to nějaký levnější a připojuje se na něj hodně zařízení, tak to prostě nemusí dávat.

Jiný pc ani notebook na té stejné síti mnou popisovaný problém nemá.

Preco si tam nezavolas opravara? Vies stiahnut a vytvorit bootovacie medium live linux? Napr. ubuntu stiahni, napal na DVD, nabootuj a vyskusaj LAN/wifi. Nasledny postup na zaklade vysledkov testov.

A neni to obdoba tohoto? https://www.zive.cz/poradna/windows-7---lan-p... Problem zpusoboval malware od ESETu..

Byl to zcela určitě stejný problém, protože pokud dočasně vypnu celou ESEŤáckou ochranu, tak vše kolem síťového připojení funguje jak má.Moc děkuji za radu.Pěkný den všem.PM