» Poradna » Mobily

OnePlus 8 Pro problémy s displejem, má to cenu řešit?

Dobrý den, všude na redditu OnePlus psali lidi, že jsou s displayem problémy a já jsem tomu tak nějak nevěřil, že by každý kus měl problém. Nyní mi došel mobil, vyzkoušel jsem ho podle návodu na redditu a takto to dopadlo: https://imgur.com/aHg6UIQJe zde jistě vidět, že nahoře je černý pruh od kamery směrem doprava. V místě, kde je čtečka otisku prstů je display také více průhledný, a tudíž je vidět. Vlevo je jakýsi zelený flek. Narůžovělá obrazovka je jen kvůli diodě z foťáku, kterým jsem to fotil.Podmínky na to, abyste toto vůbec viděli jsou - Nízké světlo v místnosti či tma, 1% - 25% jasu a kompletně tmavě šedá obrazovka. Hodně lidí poté reportovalo problém, že po nějakém čase se začnou vypalovat různé ikony či klávesnice do obrazovky (kamarád mi psal, že je to častý problém do budoucna a že se tomu nedá nějak vyhnout, tudíž tohle bych nějak moc neřešil). Můj dotaz je tedy, vyměnili byste tento kus za jiný či úplně vrátili mobil a počkali na jinačí, který takovéto problémy mít nebude?Díky moc.

Odpovědi na otázku

Vzhledem k ceně je takto mizerné provedení displeje těžko akceptovatelné. Zkus se domluvit s prodejcem.Pokud jde o vypalování, to je vlastnost všech AMOLED, záleží na dodavateli panelu, u některých se to děje dříve, u jiných později. Trochu může pomoci problikávat jednolitou plochu v pár dnů po zakoupení, ale není to všelék a stejně k vypalování dojde.

Dobrá, vypalování tedy chápu, ale takovéto problémy s displayem prý řeší skoro každý co si koupil OnePlus 8 Pro, tudíž s tím asi nic nenadělám, když takové problémy má prakticky každé zařízení, tudíž bych si asi moc nepomohl to zkusit vyměnit, nebo jo? A jak jsem psal, tak je to pouze při vážně nízkém osvětlení a jasu a ještě k tomu to musí být pouze na tmavě žedém pozadí.Jinak panel dodává Samsung, ale je vidět, že OnePlus má extrémně špatné obrábění displejů, jelikož ten řez té kamery v rohu musí být velice přesný, aby právě nevznikla ten černý pruh.Co mě ještě tak napadá, tak je, že by se to mohlo do budoucna jen začít zhoršovat, takže pro jistotu asi vážně zkusit vyměnit?