» Poradna » Windows (a jiné OS)

OneDrive

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč se OneDrive ve Windows snaží za každou cenu synchronizovat a zálohovat i Plochu? Připadá mi to totálně uhozené na palici - dyť tam jsou jen zástupci na jednotlivé programy (samy o sobě k ničemu) a pochybuji, že by se našel někdo, kdo by chtěl mít zcela totožnou plochu na stolním PC i na notebooku.

Odpovědi na otázku

Víš kolik existuje "běžných uživatelů", kteří si na plochu strkají i složky fotek, spoustu dokumentů apod.? Prostě řekněme, že to v MS na základě diagnostických dat považovali za důležité. Mě spíš napadá otázka, proč tě to tak trápí a prostě to nevypneš?

už jsem to samozřejmě vypnul, ale byl to opruz, protože se to musí vypínat defacto nadvakrát (prvně na jednom místě zakázat, a na druhém vypnout). i tak to byl pro mě šok, když mi to nasvinilo notebook ikonama z desktopu.

... dnes již neplatí, že soubory na ploše zpomalují systém. Maximálně platí to, že se v tom prostě jen prase vyzná. Proto se zálohuje i plocha. A kdyby jsi byl pozorný a při instalaci si vše četl, tak se tě OneDrive na začátku ptá, co a jak chceš. Kdyby jsi zaškrtl pouze ukládat data na místním PC, tak se ti nic zálohovat nebude....Nadávat můžeš tak maximálně sám na sebe a svu nepozornost nebo neznalost

Pojem "Ukládat data na místním PC" je určitě vševypovídající - to mi neřekne, jakož desítkám % dalších vůbec nic. Kdyby tam bylo napsáno "Chcete ukládat i Plochu?", tak to by byla jiná.

... takže jak jsem myslel - neznalost

... ono jednoduše, pokud budeš chtít řídit auto - musíš jít do autoškoly, naučit se pravidla, naučit se řídit apod. Pokud budeš chtít být jakýkoliv řemeslník nebo v něčem vynikat, musíš nabýt znalosti a dovednosti. To samé platí o PC. Ale bohužel v dnešní době to funguje tak, že si kdokoliv koupí nové PC nebo NTB a již je z něj poloviční profesionál. Nedej bože, když umí provést reinstal - tak to je už skoro IT expert. Ale bohužel takto to nefunguje. I práce s PC potřebuje určité znalosti a dovednosti a jelikož tato sféra jde mílovými kroky kupředu, je třeba se učit a vzdělávat dnes a denně. Ale to platí u všech řemesel a prací. On v dnešní době umí jen nadávat a hanit. Ale co takhle první nabýt pár znalostí, dovedností a teprve pak se pouštět do diskuzí. Ano, žádný učený z nebe nespadl, ale čeho je moc, toho je příliš...

Je to špatně vysvětlené a podané. Předpokládám, že 80% lidí chce ze systémových složek synchronizovat pouze a jen složku "Dokumenty", nic víc. Nevím proč do toho serou i "Fotky" (většina lidí má Android telefon a fotky se jim tudíž zálohují na Google Fotky - fakt je MS tak naivní, a doufá že pro tyto účely se bude někdo zajebávat kromě Google Fotky ještě nějakým OneDrivem? - ať se vzpamatují prosím) a nedejbože i "Plochu".

... předtím nick Petr (v práci se nemůžu přihlásit pod svůj účet). No vidíš, a co já znám, tak spoustu lidí si platí MS Office 365 a k tomu má 1 TB dat do cloudu. A spousta lidí používá android a tam si vše zálohuje - Dokumenty, Fotky, Plochu a jiné složky, které jsou zrovna pro člověka důležité - myslím tím OneDrive. Vidím, že máš jen svou pravdu, MS je všichni okolo jsou hloupí a jen tvá pravda je ta pravá. Nemá cenu ti cokoliv vysvětlovat - je to ztráta času. Tvá chuť učit se a chápat je nulová. Hodně štěstí v dalším životě a IT světě

To si si musel zapnut sam, predvolene to nie je zapnute.

One Drive byl jedním z prvních, co jsem odinstaloval.

... já osobně si platím Microsoft 365 pro rodinu. Pokud se člověk naučí používat cloud, je to dobrý pomocník. A za cenu legálních Office mít 6x 1TB dat na cloudu...

Mně stačí jen jedna licence MS 365 a také to využívám. Je hodně lidí co to dostanou k novému notebooku a nechtějí to. A tak se toho zbavují na bazoši apod. Často se tak dá Office koupit za cca 800,-. No a mít za tuto cenu na rok vždy nejnovější Office (Word, Excel, Outlook apod.) + 1 TB na OneDrive není vůbec špatné. Nemusím tak řešit kam dát data do cloudu (přeci jen 1TB většině stačí) a 800,-Kč za rok se dá.Jinak samozřejmě kdo potřebuje v rodině více licencí, tak je výhodnější balík pro rodinu.

... ono se dá v akci koupit i licence pro rodiny kolem 1.400,- Kč (Alza, CZC, Mironet apod.). A raději zaplatím pár korun za něco co používám, učím s tím automaticky i děti a rozhodně je nechci vést, že krádež SW je v pořádku. Ale samozřejmě, pokud potřebuji 1 licenci, koupím si licenci pro jednotlivce, pokud je početnější rodina, je tu licence pro rodiny.

Smrt microsoftu, a ty verbeš ještě podporuješ a ještě jim platíš a ještě se tim chlubíš.

oprava"ty tu verbež ještě podporuješ"

... koukám, že jsi moc rozumu nepobral - Hanzi1976.