» Poradna » Programy

Omylem se otevřel hru v poznamkovém bloku

a všechny ikony se mi nastavily do poznamkoveho blokua nejde mne to dat zpet prosim o pomoc Jiří

Odpovědi na otázku

Jak jsi mohl "omylem" otevřít hru v poznámkovém bloku???Co máš vlastně za problém?Hra ti nejde?

všechny programy se otevírají v poznamkovem bloku

Lol, klikni na ikonku pravým talčítkem a dej otevřít v jiné aplikaci nebo přeinstalovat hru

Asi si premenoval subor nazovsuboruhry.exe na nazovsuboruhry.txtMusis to premenovat spat na .exeDaj si zobrazit pripony suborov a premenuj to spat.

Tak v tom pripade neplati, co som pisla, pokial to robia vsetky, skus ten registry hack co pisal poradca nizsie.

Nejak mi ted blbne zobrazovani, kdyby se hodilo jen to, co vidim, tak by to byla mozna i katastrofa:Windows Registry Editor Version 5.00[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\UserChoice]Jedine co dela, tak to likviduje vyber dalsich programku pro otevreni exe souboru. Takze dalsi chyba ve woknech - vetsi prioritu ma uzivatelske nastaveni, ale protoze je to ve woknech nekde pevne dane, tak to zmenit normalne nepude (na tohle ani prikaz assoc nezabere).Pripomina mi to chybu se zastupci (.lnk) - v zacatcich vista a w7 jsem na to nekolikrat narazil, sranda je, ze u XP k tomu nedochazelo (tam to fungovalo normalne i s userchoice podvetvi). Takze chyba z vist je tu stale s nami.

Klasicka zmena asociace. Takze otevrit poznamkovy blok, do nej hodit:Windows Registry Editor Version 5.00[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\UserChoice]Ulozit nejak jako oprava.reg (ulozit jako typ - vsechny soubory), spustit, restartovat a nahlasit, jak to dopadlo.

Děkuji za pomoc fungovalo to Díky moc

Neni zac.