» Poradna » Počítačové sítě

Omezeni VPN, nebo RDP - spotreba dat

Potreboval bych poradit program co mi omezi data.na PC kde spustim VPN a pote se pres RDP prihlasim na vzdaleny PC potrebuju omezit spotrebu dat (jsem na nem totiz pripojen pres mobilni internet)Potrebuju aby notebook nestahoval zadne aktualizace a podobne hovadiny, ale komunikoval pouze RDPpopsal jsem muj problem srozumitelne ? :)

Odpovědi na otázku

firewall. a zakazat vse, krom portu pro vpn

spis jsem myslel nejaky program kterym to nastavim na jedno kliknuti.menim zpusob ypripojeni a pokazde to znovu naklikavat nechci- (mobil, wifi, pevna linka)

Na jedno kliknutí na to zapomeňte

Proč jako?I Windows snad umí spustit poweshellový skript na poklepání, nebo ne? Nebo to nahookovat přímo na VPN, která jak se naváže, spustí script.Na Linuxu jsou tyhle věci automatické. A na Windows to taky jde. Ti vývojáři nejsou idioti. Zato ti, co ví, že to nejde, s těmi je to těžké.

ja myslel softwarovy FW. napr. comodo. a v nem si vytvorit profily.