» Poradna » Počítačové sítě

Omezeni rychlosti downloadu na celem zarizeni

Zdravim, resim takovou situaci. Potreboval bych na svem ntb omezit celkovou rychlost downloadu, ne jen pro konkretni aplikace (Steam, battle.net apod) ale celkovou rychlost. Mam jen 250Mbps linku pres kterou mame i internetovou TV a v momentu kdy zacnu neco stahovat tak mi to samozrejme zabere cele pasmo a telka nebezi. Nechce se mi to nastavovat rucne v kazde jedne aplikaci kterou mam v PC nainstalovanou, nejenze to nektere ani neumi ale po aktualizaci se to kolikrat zase resetuje do puvodniho nastaveni apod. Muj router tohle nepodporuje, ze bych si v nem nejak omezil rychlost na zaklade MAC adresy nebo neceho takze hledam jine reseni nez to, ze pujdu koupit novy router co to umi. Neni nejaky zaruceny soft co mi to omezi v celem sysytemu a bude fungovat? Predem diky.

Odpovědi na otázku

bw meter, ale je plateny.

To je nesmysl. Máš nejspíš nějaký kšunt, co to neumí pořádně řídit. Slušný router ti takto TV omezovat nebude.

Tohle snad umí běžně všechny routery, kromě těch úplně nejlevnějších krámů. Fakt tam nemáš možnost nastavit QoS?

v dávné době jsem k tomu používal NetLimiter https://www.netlimiter.com ale je taky placený.Pak jsem používal i DU Super Controller, ten byl free, ale netuším jestli bude fungovat i na win10. Tady píšou že je jen pro XPčka: https://du-super-controler.en.softonic.com

volakedy davno to routre este nevedeli alebo boli besne drahe. Dnes za 50€ kupis edgerouterX a nastavis si na kazdu IP co len chces.

a taky ten net nebyl často zrovna nejrychlejší...

mal som BW meter nasadeny v sieti s 10Mbit aDSL a cca 100 pocitacov.. V kombinacii s esetom a blokovanim url, kym este neboli https to fungovalo relativne normalne.

Napadlo mě natvrdo nastavit síťovou kartu na 100Mbit , čímž dojde k využití jen necelé půlky pásma a pro TV zůstane dost

To je taky řešení, pokud nepoužíváš NAS nebo tak něco a nepotřebuješ mít vysokou rychlost i v rámci domácí sítě, tak to bude fungovat.

Vis ze tvuj router to nepodporuje, ale nenapises typ, cokdyz podporuje jen neumis hledat? Bez typu ti nikdo moc neporadi, Ale tip na snizeni linkove rychlosti na 100Mbit je dobry napad

Kup si prostě nový moderní router. Omezovat takhle PC je blbost.

Asi by to chtelo nejaky poradny router, ktery nejen ze tech 250Mbps sam o sobe zvladne, ale bude i schopen nastavit pro jednotliva zarizeni QoS.

PS: A psat o tom, ze nektere TV tohle zvladaji mnohem lepe, ze nektere IPTV sluzby jsou odolnejsi a ze IPTV je proste v mnoha pripadech ne uplne idealni reseni TV, je asi zbytecne..

Ahoj tipnu, že máš O2 Zmrdbox. Tohle by ti mohlo pomoct. https://www.alza.cz/tp-link-tl-sg105-d389663.htm