» Poradna » Počítačové sítě

Omezení přístupu k internetu některých zařízení v domácí síti

Dobrý den,mám wifi router TP-link tl wr 340g - manuál ke stažení na http://www.uloz.to/xFFPUMJ/tp-link-tl-wr-340... Vytvořil jsem si domácí síť, ve které jsou připojené přes wifi 2 mobily, přes jeden kabel PC a přes druhý kabel multimediální centrum. V routeru mám pro každé zařízení nastavenou mac adresu i vlastní IP adresu.Zkoušel jsem různá nastavení, jak omezit přístup k některým webovým stránkám. Fungovalo to jen na PC, ale mobilní aplikace jedou nejspíš na jiném principu, tak bych rád rovnou omezil úplně přístup k internetu se zachováním připojení k domácí síti (aby zařízení byla navzájem propojená, ale na některých internet šel a na některých ne), ale nějak se mi to nepodařilo vykoumat.Za pomoc předem děkuji.

Odpovědi na otázku

V DHCP serveru nastav nějakou nesmyslnou výchozí bránu. V zařízeních, která mají mít přístup k internetu, nastav ručně správné hodnoty.(A nebo si kup pořádný wifi-router s firewallem, ta tvá napodobenina za cenu jednoho oběda v lepší restauraci toho zrovna moc neumí.)

Taky možnost. Díky za tip. Je to trochu krkolomné a nastavit si to jen pro určitou dobu nepůjde, ale chápu, že s tou vykopávkou to asi líp neudělám. Mám ho už asi deset let, v té době nebyly routery na úrovni jako dnes. Nový mám v plánu, jen jsem to zatím neřešil, když tenhle šlape.