» Poradna » Windows (a jiné OS)

Omezení kapacity disku pro správce a uživatele

Dobrý večer :)Právě jsem přeinstaloval počítač a po doinstalování veškerých ovladačů vytvořil druhý uživatelský účet. Ten účet jsem omezil na používání po nějaké hodiny pomocí rodičovské kontroly a ještě bych chtěl, aby jako uživatel mohl použít jen přidělené místo na disku, nechci, aby si mohl libovolně instalovat programy, i když je musím schválit.. Chtěl bych prostě tomu účtu přidělit řekněme 100 až 200 GB místa, které když zaplní má smůlu a z 1000 GB disku mu to více nepustí Doufám, že mi někdo poradí :)

Odpovědi na otázku

Pravoklik na disk > kvóta

Pravoklik na disk > vlastnosti > kvóta

A to musím nastavit na tom účtu, na kterém chci, aby byl omezený?

Na svém admin. účtu to nastavuješ pro všechny ostatní účty.

Takže, když nastavím 100GB pro účet, tak musím ještě někde nastavit pro který aby to neomezilo i mě, jestli to chápu dobře?

Propána chlape - to je snad jasné - pro každý konkrétní účet nastavíš kvótu zvlášť!