» Poradna » Notebooky

Omezení frekvence GPU

Dobrý den,neznáte prosím někdo nějaký program, kterým bych mohl omezit frekvenci grafického čipu, kvůli vysokým teplotám. Z výkonem jsem spokojený, proto mi nevadí, že ho tím snížím (z 800MHz na cca 600). Taktovat dolů nechci kvůli záruce, jen určit strop.Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

A co má záruka společného s taktováním (a dokonce směrem dolů)?

MSI afterburner

Děkuji, s myslím, že s tímto to půjde.

Půjde to s každým SW na taktování grafiky, tedy i s tímto (pokud nemáš nějaký ntb, kde to nejde vůbec). O záruku se bát nemusíš, taktování se nikam nezapisuje a i kdyby to chcíplo, nikde o tom nic nebude. Grafika je navíc (pod/pře)taktovaná jen tehdy, když běží ten prográmek. Pokud ho nezapneš, jede tak, jak ji nastavil výrobce.Takt grafiky lítá mezi nějakou minimální hodnotou (pár stovek MHz) a maximem podle aktuální potřeby. Taktováním hýbeš jen s tím maximem. Pokud nastavíš vyšší, roste výkon, spotřeba a teploty. Pokud nižší, je to přesně naopak.

Mozem potvrdit.

ten MSI afterb. u ntb Dell XPS 1330 s 8400GS nvidia jsem to jeste musel delat jinak, pres nTune a profily, kdyz mi jede jadro na 100 MHz tak je to jakztakz ok, kdyz to jede na 400 MHz tak to leze pres 80°C ale je to stary ntb