» Poradna » Web a internet

Omezená síť

Zdravím, před několika dny nám doma vypadl internet. Kontrolky na routeru svítily všechny a zapojeno bylo vše správně. Na PC mi to ale psalo, že síť je omezená, mobil se mi na wifi připojil ale nic se nechtělo načíst. Moc se v tom nevyznám, tak jsem počkal do pondělí až přijede technik. Bohužel jsem nebyl doma když tu ráno byl, ale vše prý opravil a mělo by to být v pořádku. Když jsem večer přišel, mobil se mi v pohodě připojil, problém je ale s PC. Připojení je stále omezené a po stisknutí možnosti řešení potíží adaptéru mi to píše: adaptér síť ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP. Zkusil jsem rovnou zapojit kabel co vede do routeru do PC, nic se taky neděje. Zapojení máme přes router a z něj vede jeden drát do PC a druhý do zdi. Příliš (spíše vůbec) se v tom nevyznám a tak píši sem, předem děkuji za odpovědi. D.

Odpovědi na otázku

Spusť Přík. řádekZadej příkazipconfig /allzkopíruj výsledek a dej ho sem.

Tady to je:Microsoft Windows [Version 6.3.9600](c) 2013 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.C:\Users\Dugar>ipconfig -allWindows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : Dugar Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Síť Ethernet: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Řadič Realtek PCIe GBE Family Controller Physical Address. . . . . . . . . : 78-E3-B5-C8-41-FC DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3d2f:80ca:f999:1007%3(Preferred) Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.16.7(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . : DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 293135285 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-BF-39-74-78-E3-B5-C8-41-FC DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1 fec0:0:0:ffff::2%1 fec0:0:0:ffff::3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : EnabledTunnel adapter isatap.{52374576-5B3A-4F9A-83DB-294552BE6247}: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : YesC:\Users\Dugar>

Nedostaneš přidělenou adresu. Zkus nastavit přidělování z "automaticky" na pevnou.Musíš zadatbránumaskuadresu----------------------Provedeš to v nastavení síťového adaptéru (IPV 4)

Vše jsem tam vepsal, bohužel nic se neděje. Tady pro jistotu přidávám opět ipconig po změně. Díky.Microsoft Windows [Version 6.3.9600](c) 2013 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.C:\Users\Dugar>ipconfig /allWindows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : Dugar Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Síť Ethernet: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Řadič Realtek PCIe GBE Family Controller Physical Address. . . . . . . . . : 78-E3-B5-C8-41-FC DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3d2f:80ca:f999:1007%3(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.14.41.183(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 10.14.41.1 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 293135285 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-BF-39-74-78-E3-B5-C8-41-FC DNS Servers . . . . . . . . . . . : 46.33.112.42 46.33.96.2 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : EnabledTunnel adapter isatap.{52374576-5B3A-4F9A-83DB-294552BE6247}: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled Ukázat celý příspěvek

Jak to, že se nic neděje - adresu a bránu už máš - tebou zadanou...Akorát ty údaje nelze zadat náhodně, ale přesně takové, jaké mají být.------------------------------Co máš za providera? Co máš za router?

Údaje jsem opsal přímo ze smlouvy od technika a několikrát překontroloval, takže by měly být v pořádku. Provider je INFOS a router je TP-link : TL-WR841N.

A nemá být to nastavení ze smlouvy spíš nastavením routeru? A v něm pak i nastavení LAN a povolení DHCP pro LAN.A na počítači si samozřejmě potom nastav automatické přidělení adresy z DHCP.

To netuším, zatím jsem postupoval dle pokynů a vše jsem přepsal. Ale nic se bohužel neděje, mám zkusit restart PC? Zkusil jsem vypnout a zapnout router, ale nic se neděje.

To musíš mít nastaveno na routeru, ne na PCTakže zkontroluj router, případně jej resetuj do továrního nastavění, pak se na něj připoj a znovu nastav ne to, co máš od technika.

Default Gateway pro tento router je 192.168.1.1maska je255.255.255.0adresu (IP) nastav na 192.168.1.100DNS nastav na 8.8.8.88.8.4.4-----------------------------Mělo by to jet...

Ale jen v případě, že má WAN správně, žejo. Ostatně DNS by měl dostat z WAN, poskytovatel nemusí umožnit používat jiný, než jím nastavený server DNS.

Stále nic už fakt nevím, leda ten router. Ze spodní strany routeru je napsáno že se jedná o TL-WR841 N ale v manuálu je TL-WR841 ND, pokud na tom nějak záleží. Ale modely se asi nijak moc neliší, když k nim dávají stejný manuál. Přidávám ještě jednou pro jistotu ipconfig po změnění na to co jsi psal, díky.Microsoft Windows [Version 6.3.9600](c) 2013 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.C:\Users\Dugar>ipconfig /allWindows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : Dugar Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Síť Ethernet: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Řadič Realtek PCIe GBE Family Controller Physical Address. . . . . . . . . : 78-E3-B5-C8-41-FC DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3d2f:80ca:f999:1007%3(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.100(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 293135285 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-BF-39-74-78-E3-B5-C8-41-FC DNS Servers . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8 8.8.4.4 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : EnabledTunnel adapter isatap.{52374576-5B3A-4F9A-83DB-294552BE6247}: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description Ukázat celý příspěvek

Udělals to správně - zkus ještě nastavit DNS na "automat"jinak vše nechej jako předtím.

Bohužel DNS jde nastavit na automat pouze, když je i DHCP nastaveno na automat.

V ton případě si budeš muset "pohrát" s nastavením routeru.Do jeho nastaveí se dostaneš z adr. řádku prohlížeče (libovolného) po zadání adresy default getaway

Když si nastavíš na počítač hodnoty od poskytovatele, měl by fungovat přímo na kabelu od poskytovatele - bez routeru. Dá se to použít k otestování že PC a kabel od poskytovatele nejsou úplně rozbitý.Podle výpisu cos poslal si PC z nějakého důvodu neřeklo/nedostalo adresu od routeru. A teď je otázka proč. Jestli jiným PC/NTB/mobilům internet přez router funguje, je chyba v počítači, nebo kabelu mezi PC a LAN portem routeru.Jestli nefunguje připojení přez router nikomu, může pomoct reset do továrního nastavení, ale pak musíš nastavit hodnoty co ti dodal poskytovatel na WAN port, kam patří kabel co vede od poskytovatele k tobě - i ten může být nějak poškozený.Možností je hodně, jestli můžeš, pozvi si na to někoho.

Zkusil jsem IP 4 nastavit na nastavení od poskytovatele a napojil jsem kábel z routeru přímo do PC... a stále nic, připojení je stále omezené a u ikonky svítí žlutý rámeček. Dá se tedy z toho odvodit, že problém je přímo v PC? Nikoliv v routeru nebo u dodavatele?

Jiné PC/notebook přez router nebo napřímo funguje? Pak to bude počítačem.Ten žlutý zkur... flek jen říká že DNS server nepřeložil nějakou MS stránku na IP (a občas kecá), jinak může komunikace fungovat Můžeš zkusit ping na IP DNS serverů a brány u poslytovatele, případně veřejné DNS googlu 8.8.8.8 a 8.8.4.4, pak skusit nslookup (jednak jestli překládá server poskytovatele a pak jestli něco přeloží servery googlu nebo třeba OpenDNS).Těžko sem psát podrobný návod pro všechny možné testy a pokusy, proto radím pozvat na to někoho.