» Poradna » Mobily

Olympus OM-D E-M10 náhradní baterie

Dobrý den, chci si koupit náhradní baterii do Olympusu OM-D E-M10, ta sama co již mám stojí docela dost, asi 1500, ale nasla jsem na internetu kompatibilní s názvem Baterie TRX BLS-5-Li-lon 1600mAh a stojí pres 300,- Ta moje původní by měla být PS-BLS 50, je na ni napsano 1210mAh min 1175mAh. Tzn ze ta náhradní bude tedy na vydrž lepší? Ale mužů tu neoriginalni určitě použit, je to bezpečne? Tuto baterii jsem nalezla na hodne e-shopech v obdobne ceně.

Odpovědi na otázku

pokud chceš mít jistotu, kup radši Avacom:https://www.avacom.cz/modely/fotoaparaty/olympu... stojí sice 700, ale je to spolehlivá značka a neriskuješ poškození foťáku.

Děkuju, nejsme si ale uplně jistá, jestli ta moje je opravdu BLS 5. Nikde napsané jsem to na ní nenašla, podle vzhledu jsem si to odvodila z internetu. Hodí se tedy ta, co jsi poslal k Ol. OM-D E-M10?

Každý výrobce zřetelně deklaruje, že používání neoriginálních náhradních dílů a příslušenství je na vlastní riziko. A to co ti odsouhlasí Pepa Novák někde na Poradně není směroplatné, s tím se pak někde ohánět pochopitelně nemůžeš.Součástí baterie je kromě akumulátoru i čip který spolupracuje s nabíjecí automatikou přístroje, což v případě no-name výrobku nemusí být splněno. Proto může přístroj neoriginální baterii i "odmítnout". Takže musíš sama zvážit, zda ti to riziko za ušetřených pár stovek stojí za to. Někdy se to vyplatí, někdy to ale skončí špatně.

jinak pro zajímavost - třeba VK foto prodává neorigo baterky k Pentaxu, s tím, že je sem vozí přímo ofiko dovozce značky Pentax. To sice nedává formální garanci záruky, ale na druhou stranu to asi nebude žádný šunt.S Avacomem mám zkušenosti dobré - jejich notebookové baterky v mnoha případech kvalitativně předčily originál a v okolí má pár lidí i jejich baterky v kameře či foťáku.

tuhttps://www.avacom.cz/olympus-bls5-liion-72v-11... píšou:OLYMPUSE-M10 E-PL1s E-PL2 E-PL3 E-PL5 E-PL6 E-PL7 E-PL8 E-PM1 E-PM2 E-P3 OMD E-M10 OMD E-M10 Mark II Stylus 1 Stylus 1s takže ok. Taky tam píšou:Náhradní baterie AVACOMOlympus BLS-5 Li-Ion 7.2V 1150mAh 8.3WhBližší parametry: 55.1x35.60x12.8 mm, 48g, barva tm. šedá Použití: OLYMPUS Upozornění: Nelze použít s originální nabíječkou typu BCS-1/BCM-1!tak se mrkni, co máš za nabíječku. Tohle totiž bude na 100% platit i u té levnější baterky.

Vyse popsanou baterii od avacomu pouzivam v tomto fotaku uz asi 1 rok a zadny problem s ni neni. Vse funguje naprosto bez problemu..