OLED na notebooku a únava očí?

Ahoj,nabolia vás večer z toho jasu oči?

Odpovědi na otázku

Ne, protože si jas umíme snížit. A kromě toho, ta bolest často není z jasu, ale z toho, že všechno máš moc malé a oči se namáhají.

únava očí není typem displeje, ale nastavením jasu a kontrastu. Stačí stáhnout jas, případně kontrast a nepracovat ve tmě se svítícím displejem, ale rozsvítit si vedle třeba lampičku - to platí pro jakýkoliv displej.

Toto je všetko jasné.Ide mi o to, že oproti telefónu je to väčšia plocha. Či to aj po stiahnutí jasu a postrannom osvetleni po pár hodinách nevadí. Uvažujem o OLED a ešte nemám s nimi skúsenosti.

i z telefonu s jasem na plné koule tě budou bolet oči. Zkušenost z AMOLED/SUPER AMOLED.

Sleduj parametr PWM regulace jasu ;)

oled je pro zobrazení naprosto skvělá technologie a oči můžou bolet jen toho kdo si v opojení z těch jasnejch a zářivejch barev neumí dostatečně snížit jas.Ale to se týká všech displejů.

Také jsi četl Den trifidů?

Že by zelené blesky?

Kdo neumi dostatecne snizit jas a naopak zvysit kontrast, toho budou bolet oci z jakehokoli displeje. Je to uplne stejne u TN odpadu, u IPS a VA, u AMOLED i u OLED. Chyba je VZDY mezi zidli a klavesnici. (Pricemz je smutne, ze za tech skoro dvacet let, co se displaye siroce pouzivaji, se je nekteri lide jeste nenaucili nastavit.)

U běžné TV nebo monitoru nemůžou bolet oči z kontrastu, protože tyto omezené panely se svítivostí cca 250cd/m3 - to prostě nejde, ale opačně je to možné, čili z "tmy" panelů, oči se snaží ve tmě zaostřit, ale nejde to.

Některý displeje blikají a z toho bolí hlava/oči...třeba na mobilu Galaxy S8 displej dost výrazně bliká. Osobně jsem na to vcelku citlivý a vidím to - hlavně periferním viděním když se třeba ten mobil hýbe atd. LCD většinou neblikají. Většinou říkám protože jsme už potkal taky monitory, kde byla regulace podsvícení PWM na nízké frekvenci - tzn to blikalo.Jednoduchý test jestli monitor bliká je vzít tužku mezi dva prsty a před monitorem s ní máchat rychle tam a zpátky (fakt nevím jak to teď líp popsat). Když uvidíte jen šmouhu tak monitor nebliká. Když ale uvidíte pruhy tak bliká.Nebo foťák/mobil a vyfotit monitor s krátkým časem závěrky. Pokud bliká, tak tam budou pruhy