» Poradna » Web a internet

Okradena na ebay

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkušenost jako já.. objednala jsem si pár věcí na ebay, jako vždycky, s tím není problém, ale asi za dva týdny mi přišel mail, že mi byla odeslána objednávka, kterou jsem vůbec neudělala a všechno se zaplatilo z mého účtu.. tak bych se chtěla zeptat co s tím? Je nějaká možnost, že získám svoje peníze zpět? díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Otevři případ na ebay

na PayPal tu transakci máš taky? Jestli nejde o falešný email.

A opravdu to ty peníze ubyly?

Získat peníze zpět by neměl být problém. Nepíšeš, jak si platila. Z PP účtu, nebo z platební karty přes PP? Každopádně to reklamuj u PayPalu i eBaye, pokud si to platila kartou, tak můžeš požádat o chargeback/refund svoji banku (tam na 99% uspěješ)

PP ani nemám, ale volala jsem do banky a říkali, že je to přes PP placený. Každopadně mi zablokovali kartu a snad mi vrátěj peníze zpět. Na Ebay jsem taky psala už. Děkuju

tos jako platila rovnou kartou na nějaké bráně toho Ebay prodejce? Pokud ano, tak doporučuju založit si Paypal a platit zásadně přes něj a ne přímo kartou - PayPal si zabezpečení hlídá, na rozdíl od nějaké třeba asijské platební brány.

Ano, vím,je to moje chyba. Jen by mě nikdy nenapadlo, že někdo za mě něco objedná, ještě takovou kravinu. Ebay pro jistotu ruším, tam už objednávat nikdy nebudu.

K tomu není žádný důvod, přes PayPal se ti ke kartě nikdo nedostane, takže když budeš platit jen přes PayPal, nic nehrozí.

S Ebay problém není, spíš není vhodné platit na platební bráně cizích osob. Tipuju, že ta brána patřila prodejci a Ebay s tím nemá nic společného, protože oni jako výchozí používají právě PayPal.Sám na Ebay nakupuju roky a problém s tím nikdy nebyl, stejně jako na Dx.com, Banggood.com atd.PS: nebo můžeš mít nabouraný PC