» Poradna » Windows (a jiné OS)

Okno oznámení v rohu nejde zavřít

Dobrý den,mám tu jeden problém na který jsem nikde na internetu nenalezl žádnou odpověď, proto se ptám zde. Mám notebook Lenovo IdeaPad Y510 (59-377252) s originálními Windows 10 Home. Problém spočívá v tom, že když například do noťasu strčím sluchátka, v pravém dolním rohu se vždy objeví okno s oznámením že byly vloženy sluchátka, avšak když kliknu na křížek abych okno zavřel, okno se zasekne a nejde nijak zavřít. To platí i o dalších takových oznameních která vpravo dole vyskakují. Dříve se toto objevilo jen občas, od včerejška už u každého takového vyskakovacího okénka. Zjistil jsem že když kliknu pod tímto zaseklým okénkem na kolonku "Centrum akcí" zasekne se mi celý spodní panel. Dnes ráno místo toho aby se to zaseklo se vyskakovací okno zavřelo a vydrželo to až do dnešního večera. Teď jsem tam ale zase strčil sluchátka a opět to samé - restart nepomohl jelikož po restartu se zaseklo zase okno "Java Update Available" Také jsem zjistil že když ve správci úloh vypnu proces "Hostitel příkazového prostředí Windows" na chvíli okno zmizí ale většinou se zase objeví a ten proces tam už není. Je to sice jedno malé okno, ale jak velký problém to dokáže být, navíc se zdá že ho krom mně nikdo nemá. Neporadí mi prosím někdo, co s tím, protože já už fakt nevím. Děkuji moc za případné odpovědi. S pozdravem,Luboš H.

Odpovědi na otázku

Zkus zkontrolovat aktuálnost ovladače na grafiku i celý Windows Update.Jinak, když ti to někdy udělá, tak zkus restartovat explorer.exe ze Správce úloh. Vím, že to není problém jen u tebe, ale mělo to více lidí, včetně kamaráda, ale nepřišel jsem na to, co to přesně způsobuje. Asi si Win 10 nerozumí s některým HW nebo co. .Ale celkově je ten explorer.exe ve spojení s "moderními" částmi (Start, kontextové nabídky na hl. panelu atd...) pomalý i na výkonném PC.