» Poradna » Windows (a jiné OS)

Okno na odpojene obrazovce

Zdravim. K praci (momentalne na HO) pouzivame program, ktery si otevira dalsi okna. V praci mam dva monitory pripojene k notebooku, ale doma ty monitory nemam. Problem je, ze program otevira okno, kde musim neco vyplnit na "druhem monitoru", ktery nemam a okno tedy NEVIDIM! Je to nepouzitelne. Myslel jsem, ze notebook pripojim k TV v rezimu rozsirene obrazovky, tak jak to pouzivam v praci okno presunu na obrazovku notebooku a po odpojeni se uz bude okno zobrazovat jen na notebooku. Omyl, funguje to pouze pri pripojene TV, po odpojeni TV se to chova stejne jako na zacatku. Proste si program pamatuje ze ma okno zobrazit na druhem zobrazovadle a mazani cache a temp nic neresi. Jde to vubec nejak resit? Diky.

Odpovědi na otázku

Jak přesunout okno zobrazené mimo obrazovku - https://www.tipypropc.cz/jak-presunout-okno-zobraz...

Na přesunutí okna existuje standardní klávesová zkratka Shift + Win + šipka doleva/doprava.Problém asi bude, že ty "další" okna nebudou mít v hlavním panelu vlastního zástupce a tedy ani nepůjdou přesunout .

pripoj si doma nachvilu 2 monitory, v RDP zadaj "obrazovka - pouzit vsetky monitory pre vzdialenu relaciu", presun si okno na prvy monitor a potom kludne ten druhy odpoj.

A co když doma ty dva monitory nemá?

Kdybys netajil program, který ti ty okna otevírá, možná by někdo věděl, kam ukládá nastavení polohy oken. Může to být například někde na cestě C:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Název_programu nebo v registrech HKCU/software/název_programu

Kazdy program ma niekde ulozene nastavenie layoutu a velkosti okien, ci uz su to registre, alebo nejaky cfg subor. Bud prezrad nazov programu, alebo googli. Niektore programy zmazanie cfg rozchodia pri dalsom spusteni s default nastaveniami, niektore nie. Cize google.

Ahoj, taky jsem měl tento problém. Rady na Microsoft jsou k ničemu, protože říkají: dole na liště aktivivat program nezobrazovaného programu, dát P myši a vybrat "přesun" a přesunout pomocí šipek (levá šipka). Toto však nejde, protože nabídka neobsahuje volbu "přesunout". Po dalším pátrání jsem konečně na https://kvsoft.cz/okno-mimo-obrazovku/ našel co hledám. Vše jako v popisu Microsoftu, ale po aktivaci (nezobrazenéhoprogramu dole v liště) je potřeba zmáčknout ALT+mezerník a opravdu se aktivuje okno progframu a je možné jej přesunout.