» Poradna » Ostatní

Okna Brugmann

Nemáte prosím někdo zkušenosti s plastovými okny Brugmann? Ve smlouvě mám , že okna jsou německá, tak jsem si je nechal namontovat a teď jsem se dozvěděl, že se vyrábějí i v Polsku z recyklátu. Na můj dotaz o původu oken Firma Benvest z Hradce Králové nereaguje. Máte někdo podobnou zkušenost?

Odpovědi na otázku

Tak se holt naucite i polsky. Das ist doch kein Problem!

...vyberte si kvalitu http://www.petecki.cz/...
asi na tom něco bude.

A to mě ujišťovali, že je to zaručeně německý výrobek.

Jinak v Polsku vyrábí okna Macek, v Polsku jsou vyráběny profily Aluplast / Veka.
Brugmann všude uvádí prvoplast, žádný recyklát.

Koukám ale, že Benwest používá právě Aluplast - otázka je, co ve skutečnosti opravdu dodali.

No, to bych právě rád věděl, protože všechny cedulky byly z oken strhané. Prostě nesolidní firma. Všechny před ní varuji.

Tak zkusit podle obrázků porovnat, z čeho to vyrobili, třeba tady na tom webu http://www.lacne-okna.sk/...
jsou ty řezy hezky vidět. A pak se obrátit na soudního znalce, zda dodrželi smlouvu a co fakturovali.
Osobně mám k těmto celoplošným molochům odpor, já jsem si vzal regionálního výrobce, kterého znám a který funguje dlouhou řádku let. Tam je velice osobní přístup, pokud člověk chce něco ukázat, tak ho vezmou přímo do výroby, žádné dohadování s holkou v regionální kanceláři. Ti, co si to zaměřili, ti si to i montovali. Záruka 5 let, po tu dobu veškeré seřizování zdarma. Na začištění mají slušné šikovné zedníky, u nás byla špaletová okna.

Mezy náma oknařema okna brugmann,aluplast atd nejsou okna.to si rovnou můžete zajet do hornbachu pro roro a vyjde to na stejno!!!levné náhražky pro každého...za ty problémy nám to nestojí tak to prodávají jen sebevrazi...

to jsem se zase nasmál. Asi znalec

Mám okna od benwestu profil brugmann a je tento profil německý:ověřoval jsem si to.Kamarád mě tuto firmu doporučil a je sní také spokojen.Nemusíte mět žádné pochybnosti.Mají dobré jednání a pěkná práce.Natrhu jsou hrozné firmy které vám vemou zálohu a okna nemáte žádné!!!!

Můžete mi poradit, jak jste si to ověřil? Firma Benwest mi totiž dodala okna, ze kterých byly strhané veškeré údaje o výrobci. Chtěl jsem tedy dodací list, abych zjistil co mi to vlastně dodali, ale přes veškeré sliby technika a e-mailové i písemné urgence mi doposud nic neukázali a ani nereagují. A zednické zapracování - jedna velká prasárna (promińte mi ten výraz, ale jinak se to nazvat nedá). Nechal jsem si dát paropropustné a parotěsné pásky, které mi zakryli pouze štukem a už nyní to opadává, Veškeré nerovnosti po vybouraných špaletových oknech zůstaly. A o nějakém dozdění vnitřního profilu okna nemůže být ani řeči (cena zednických prací 20 000,- Kč). Přestože jsem měl podlahu pokrytou vlnitou lepenkou, tak jsem po nich musel vyměňovat zničené lino ve dvou místnostech. Mají spoustu poboček, ale 1-5 zaměstnanců. Není to divné? U mně byli přímo z Hradce Králového.

Než jsem si objednal okna od nějaké firmy, tak jsem si prošel a zjistil co kupuju. Kamarád dělá ve skladu u této firmy a prověřil jsem si to přes něj. U mě práci odvedli v pořádku okna jsou také pěkné a bez závad, tak si nemůžu stěžovat.Asi jste chytl blbou partu která u vás dělala, ale měl jste je na to upozornit a dohodnout se s chlapama co se vám nelíbí! U oken plastových praská omítka časem všude, je to plast.Na profilu jsou akorát samolepky profil Salamander brugman to jste tam neměl, nic jiného na profilu není.

Na každém okně byly pečlivě odstraněny nálepky (zůstalo tam po nich lepidlo) a část krycí folie. Proč by si stím někdo dával tu práci? Rozhodl jsem se to řešit soudně. Advokát mi doporučil soudního znalce.

Na okně jsou kody který skladník musí sejmout nebo strhnout a odevzat aby věděl vedoucí přehled jaký okna odebrali ze skladu.Kamarád tam dělá tak to vím.Myslím si že je to zbytečné co děláte.U nás maj v ulici tyto profily asi 9 baráků a všechni jsou spokojeni řadu let.

Proč se tedy tak urputně brání ukázat mi dodací list od výrobce oken? Urgoval jsem to nesčetněkrát. Ústně, e-mailem i doporučeným dopisem a stále nic.

Pracovníci této firmy při montáži parotěsných a paropropustných pásek na plastová okna, draze této firmě zaplacených, tyto pásky, přestože byly na okna nalepené, byly ve většině případů skrytě, při mé nepřítomnosti, odřezané a odstraněné a pěna byla zakryta pouze velmi tenkou vrstvou štuku.Přišel jsem na to až při náhodné opravě okna.

Nemůžu si stěžovat jak už jsem vám psal, montážníci udělali dobrou práci a při montáži jsem vždy byl přítomen a vše bylo v pořádku! Při montáži jste měl kontrolovat a dohodnou se s chlapama co se vám nelíbí, určitě pokud jste rozumnej tak se dohodnete, jsme jenom lidi.

Já si myslím, že odborník je především řemeslník. A jestliže mám za ním 10 dní (doba montáže) neustále stát a dohlížet na to aby mě nepodvedl a říkat mu, jak a co má dělat, tak to jsem si mohl rovnou najmout ukrajince, kteří jsou často pečlivější než čeští "mistři". Kontrolovat jste to měl především Vy pane H a l v o, který jste se na stavbě ukázal pouze první a poslední den nebo Vy paní H a n á k o v á, kterou zajímala pouze okamžitá platba na ruku při předání díla, aby se případné reklamace uplatňovaly co nejobtížněji. Což mohu potvrdit.

Pokud se jedná o pana Halvu, tak to mě nepřekvapuje,je to falešný člověk, lhář a podvodník. pozor na něho.

Dobrý den,mám též negativní zkušenosti s firmou Benwest s.r.o. z HK, konkrétně s panem Halvou. Proto jsem se zajímal (sice pozdě), o tuto firmu více. Nevím, kdo zde vystupuje pod přezdívkou Honza ( možná je to sám p. Halva), protože moc podezřele hájí zájmy této firmy. Jak jsem zjistil, je to firma bez jakéhokoli zázemí, nemá ani vlastní kancelář (na uvedeném sídle, je pouze kancelář, kde je zapsaných dalších asi 100 firem a slouží jen pro doručení pošty), nemá prodejnu a ani žádný sklad, jak se o něm zmiňuje právě Honza, že tam dělá jeho kamarád. Navíc musí prý odevzdávat vedoucímu skladu kódy,aby se zjistilo, co vše vyskladnili, no to už zavání mega firmou, ale ve skutečnosti je to opravdu firma o pár jedincích, kteří snad ani nemají moc zkušeností s okny. Pokud však Honza je Honza a byl spokojen s touto firmou, tak jak píše, je to kamarád někoho z této firmy, tak pak mohl mít jiný přístup, než běžný zákazník.Já však pevně zastávám názor, že tato firma klame zákazníky a odvádí mizernou práci (vše můžu doložit fotkami, kde je jejich údajně dobře odvedená práce vidět) a spokojenost zákazníka je naprosto nezajímá.Bohužel to došlo už do stavu, kdy není dohoda možná, a vše tedy řeším soudní cestou. Pokud nechcete dopadnout stejně jako já a další lidi stejně napálení, tak si zvolte firmu s pořádným zázemím a servisem.

I já můžu zaslat foto jejich nakvalitní práce a smlouvu, kterou už bych nikdy nepodepsal. Holt chybama se člověk učí.

Pan Halva vystupuje také pod hlavičkami jiných firem Datox EU s.r.o., Roman Halva H-STAV, Pamix spol. s r. o. Před tímto "podnikatelem" se mějte na pozoru. Na vebu je na něj mnoho záporných hodnocení.

Vážení, pokud budete všichni chtít nejlevnější okna tak nečekejte kvalitu. Někde se přeci musí ta cena dohnat

Nečekám okna špičkové kvality, nicméně vydávat okna polské výroby za německá je podvod. Protrhané a odřezané parotěsné a paropropustné zábrany, které nejsou přilepeny k ostění, ale nacpané do mezery mezi oknem a zdí, tak to je firma BENWEST (DATOX).

A ještě pro upřesnění: Salamander před nedávnou dobou koupil krachujícího Brugmanna.Pracuji v oknech skoro 20 let, ale neustále se nestačím divit těmhle diskusím o oknech

Nevím čemu se divíte. Okna si nechává člověk vyměnit většinou jednou za život a bez zkušeností se současnými praktikami některých firem snadno naletíte (pokud ovšem nepracujete v oboru).

Lidi proboha...jak se tu pise jednou za zivot a zrovna okna brugmann,aluplast,kbe a navic petecky jsou nejvetsi gumove sracky co se daji sehnat!!!nebudte blbi a nesetrite kde se nema!!!napr petecky vyrabi okna v polsku s vyrazenych nevyhovujicich profilu a brugmann to je tak do stodoly...nesetrite kde mate,ono to rok dva funguje,ale pak tahne kama se da,nefunguje to,vlni se to...at je jeden z techto profilu treba z nebe, nemeni to nic na tom ze je to sracka...nesetrite a nechte si poradit...zde neplati pravidlo za malo penez hodne muziky!!!takze si nenechte vnutit neco co nekdo prodava jen aby vydelal!!!

Mistře a jak to poznáte, rozumíte složení plastu, rozumíte sklům atd. ?Prostě bláboly někoho kdo chce být pouze zajímavý.

Zdravím okna s profilu brugmann nejsou polské jen se tam montujiprofil je německé značky.Polské jsou Avangarde a drutex to jsou zmetkyprodávám okna s Polska 10 let a jen Brugmann. Rozdíl je v kovánínejlevnější je Basik. Za 10 let jsem měl jen 2 reklamace.Velký rozdíl je co za firmu ty okna dělá a jaké má technologie výroby.