» Poradna » Počítačové sítě

Okamžité měření toku dat

Než si stahnu jeden z těchto doporučených prográmků prosím info. Byl mi doporučen Dumeter a Conection meter.Koukl jsem zatím jen na "náhled" a pro Dumeter se mi objevila tabulka v angličtíně, kterou zatím neovládám.Conention meter vypadá na češtinu. Moje představa je , že někde v rohu obrazovky budu mít nějaký malý displej na okamžité sledování dat. Nechci pořád zbytečně něco stahovat. Sdělte mi, jak to probíhá, jak se to kontroluje? díky

Odpovědi na otázku

.

Mereni toku dat je hezke, ale mnohem lepsi je spravne nastaveni PC, tak aby nikam nic neodesilalo a nic od nikud zbytecne nestahovalo. Stejne tak je treba, aby se podle toho choval i uzivatel. V neposledni rade je potreba si vybrat spravne pripojeni k internetu, tj. ne vypecene/zlodejske limitovane sluzby.

PS: Odpovedi na Vase otazky ziskate nejsnaze prostudovanim domovskych stranek obou programu.

Pokud se rozhodujete mezi DU Metrem a Connection metrem, určitě bych Vám doporučil DU Meter. Není nijak složitý a kompletní češtinu si můžete stáhnout na http://cestiny.idnes.cz/pd/dumeter.html . Vyberte si správnou češtinu pro vaší verzi DU Metru a správný build. Myslím, že právě DU Meter splňuje Vaši představu. Sám ho používám už delší dobu a jsem s ním velmi spokojen.

no ja mam taky dotaz mam adsl volny 512 - 2 GB to znamena ze za mesic muzu celkove prijat a odeslat 2 Gb to je maloale me to neva ale co me hodne ale hodne vadi je ze jak si dam vypis od volneho tak za mesic odeslu cca 100 - 300 MB a opravdu nechapu jak je to mozne ? neodesilam maily s tak velkyma souborama nemam sdilici programy typu DC++ netelefonuju nedivam se na TV proste nic a ty Mb pribivaj a pribivaj co udesilam venpsal sem volnemu a ti mi rekly ze si mam stahnout nejakej program na sledovani site( zadnej solidni sem nenasel a con. meter mi nejel nevim proc)nebo podat reklamacku fakt nevim jak se ty data tam berounema te nekdo nejake prijatelne vysvetlenidik za odpoved

Pri jakem koli downloadu je generovan i urcity upload (viz naproste zaklady fungovani tcp/ip siti).Je take vice nez vhodne ujistit se, ze mate PC spravne nastavene (zapnute jen potrebne/bezpecne sitove sluzby - tj. napr. ne sdileni souboru a tiskaren,.. spravne nastaveny obousmerny firewall - tj. ne ten, ktery je soucasti WinXP, vypnute nektere zbytecne aktualizace apod.) a ze v nem nesidli viry a spyware (ten by Vam nejen zbytecne generoval odchozi provoz, ale jeste by obtezoval ostatni uzivatele internetu).

Pro Maxe:Nezapomeň, že i jen při pouhém prohlížení internetových stránek se odesílají data. I já mám za měsíc odesláno okolo 200 MB dat a nic velkého neposílám a je to způsobeno právě odesílanými daty při prohlížení stránek.

Ano Connection Meter je v češtině (možná i proto, že je to Český software) Používám ho už od dob raného středověku internetu, kdy jsem byl připojen přes Dial-up. Omezená verze je zdarma, plná pak asi za 190.- Kč. Dá se tam toho mnoho nastavit. Mimo jiné i to plovoucí okno jenž ukazuje třeba průtoky dat. Vypadá takto: Zleva: Data za den : Data za měsíc : aktuální download : Aktuální uploadSamozřejmě dá se všelijak nastavit.