Ok beep

Dobry den,mam zakladní desku MSI H61M-E33(B3),při každem zapnutí pc mi počítač jakoby pipnul-mam to od tedoby co jsem ho koupil,od doby jsem nainstaloval nove ovladače na desku to už neděla,ale pry se to da nastavit v biosu?je to pravda?a pokud ano jak?byl jsem v biosu a nemohu to najit,děkuji za rady

Odpovědi na otázku

říkávalo se tomu POST beep (Power-On Self-Test) - zkuste pohledat, ale zase na druhou stranu u počítače jde poznat, že se zapnul i jinak ;) buďte rád, dneska na nás všude všechno bliká, pípá, píská, vibruje... Prostě máte zenový počítač

A najdu to v biosu teda pod nazvem POST beep nebo Power-On SSelf-Test?děkuji za odpověd

Jedno pipnuti po zapnuti PC znamena, ze POST (Powe On Self Test) probehl uspesne = HW je OK.

Pokiaľ pípne 1x - je to OK. A zároveň je to kontrola, že nie sú problémy.Keby si to vypol a po spustení by sa vyskytla chyba, už by si tu písal, že čo s tým máš a pýtal by si sa, čo robiť.Nechaj to tak - jedno pípnutie ťa nezabije....

Když ono mu to právě pípat přestalo....

A nevypadl ti jen speeaker z desky nebo neurval se mu kablík?

dival jsem se na desku a ne?zkusim jkeště zitra kouknout,ale udělalo mi to po update msi zakladní desky,da se to i tak v biosu nastavit na zapnutí?ale kde to hledat a pod teda jakym nazvem?děkuji za odpověd

Koukal jsem, že speaker je přímo na desce, takže odpojit ani nejde a nevím o tom, že by to šel vypnout v BIOSu.

Spíš tipuju, že to v té aktualizaci "vypnuli" - tzn. bude pípat jen v případě chybového kódu. Snažil jsem se googlit - bohužel nedogooglil. Usuzuju, že je to WAI - prostě to ta nová aktualizace "má" dělat - ale opravdu jen tipuju...Nepsal na toto téma něco výrobce v poznámkách k novému BIOS?

Jak by mohl ovladač ovlivnit HW v situaci, kdy ještě není aktivní rozhraní, které ovladač ke svému fungování potřebuje.Pokud jsi neflashoval Bios (který tuto vlastnost vypíná), pak není možné, aby sám od sebe přestal fungovat.Zkontroluj konektory JFP2, jestli se ti nevysunul speaker.

Přiznejme si, že jednak ta akutualizace mohla klíďo bejt aktualizací BIOS - to laik v podstatě nemusí poznat...Doporučuji pípnutí oželet....

a bvbiosu to jde zapnout?

Moment, skočím si do obchodu pro tu stejnou desku a prubnu to...Břéťo - já to nevím. Snažili jsme se Vám pomoct. Ale v podstatě řešíte neexistující závadu. Podíval jste se do release notes nového ovladače / bios atd..? (Protože nevíme jakou verzi biosu máte, jaké ovladače jste aktualizoval - deska obecně sama žádné ovladače nepotřebuje). S největší pravděpodobností (to už jsem psal asi 3x) - toto pípnutí vypnul výrobce. Nebo umřel pc speaker. Funguje Vám počítač? Pokud ano, prosím, neřešte to. Pokud Vám to dělá nepřekonatelný problém - jistě někde najdete nějaké jednoduché schéma pípátka - někde mám takové to na klíče... a protě si pípnete sám.Co by za to daly děti v Africe....

Jo počitač mi funguje v poho,ok ,neřešim to

jo a kdyby umřel pc speaker to není nic zavažneho?to taky řešit nemusim?

a verzi biosu mam E7680IMS V 12.3

Ne, není to nic závažného. Znám jednoho (sebe) co ho ucvakl kleštičkama na drápy. Je to trochu mimo téma, ale jestli chcete jednoduché pípátko ve windows, otevřete příkazovou řádku a napište:echo @echo (XX)>beep.batMísto (XX) zmáčkněte a podržte klávesu ALT a k tomu zmáčkněte klávesu 7 na numerické klávesnici (se zapnutým num-lock)pak už jen do příkazovky napište beep;)

vyjelo mi tohle:beep is not recognized as an internal or external command,operable program or batch file

Jo a ještě jedna věc bios jsem aktualizoval fleškou,tzn.stahl jsem si aktualizaci a s flešky jsem aktualizooval bios,takže naposled:nemusim se tim pipanim zabyvat,mam z tohodle hlediska bios a pc v pořadku?děkuji za odpověd at tohle tema uzavřeme