Ohnutí Skylake

Dobrý den, včera jsem osadil nový pc chladičem Fera 2, nestihl jsem to dodělat a dnes mě čekají káblíky. Kolega v práci mi nasadil brouka do hlavy, protože mi tvrdil, že jsem si zaručeně ohnul procesor. Jsem totiž zvyklý manipulovat s osazenou deskou za chladič ( je to praktické při vkládání do skříně) No a on má prý doma Skylake desku s ohnutými piny od boxového chladiče.... Tak mám docela strach, jestli jsem si to nezníčil. ( při manipulaci ten chladič klasicky trochu pružil do stran ) Chci se zeptat, jestli je to opravdu tak akutní a zda se může stát , že ohnutý procesor bude fungovat, ale třeba se časem zničí , tzn. jestli bych měl raději sundat chladič a podívat se, popřípadě si nechat hodinářem narovnat piny a srovnat cpu, dokud je funkční. Díky

Odpovědi na otázku

krome ohnuti pinu v socketu dochazi u skylake take k ohnuti CPU, je toho plny internet.https://www.google.cz/searchnebo treba tadyhttp://www.tomshardware.com/news/skylake-cpus-damaged...

Měnil jsem postupně i5-6400, 6500 a 6600 na stejnou desku s jinýma chladičema a ani jeden se neohnul, jedou dál v jiných počítačích, chladiče byly v levnejší třídě kolem 500-1000, se žádným nebyl problém, ani na jiných deskách, prostě když to tam někdo "nam*dá" necitelně, tak se nemůže divit, že se něco ohne

jinak za chladič to tahá asi každej, jestli to děláš opatrně a s cite, tak se nic nestalo, kromě toho když jsme likvidovali servery a rozebírali na součástky, tak i poctivý xenony se časem, teplotama a váhou chladičů ohnuly a jely pořád naplno a bez chyb.

Já tahám desku vždy jednou rukou vlevo dole a vpravo uprostřed. Nikdy jsem nepotřeboval tahat za chladič.

Stát se to může, ale je pokud se na to hodně rve. Pokud to dotáhneš s citem (ne na krev), tak je to bez problémů.

No to bych si rozhodně nechal radit od člověka, který dokázal ohnout piny pomocí box chladiče. A za chladič s tím rozhodně nemanipuluj. Fera 2 ještě drží relativně pevně, ale zacvakávací jako spartan už tak pevně nedrží. Navíc ti nic nebrání tu desku ještě vyndat a kouknout jestli si tam něco neohnul. Jistota je jistota.

On to neohnul, on tu desku dostal jako zničenou z nějaké školy či co.

Zaprvé bych se koukl, zda-li je ten procesor skutečně ohnutý a neplašíš zbytečně. Až pak bych řešil. Teď je opravdu zbytečné řešit co by kdyby.

Jasně, nebudu to nikam dávat, já jen plaším, protože jsem to o skylake nevěděl a pc jsem ještě nezprovoznil, tak sen a to dneska mrknu, spíš jsem čekal jestli někldo nenapíše, že to je spíš hoax a bublina a že se nemusím bát, to by mě uklidnilo :D

Já nevím, osobně jsem ještě žádný neohnul a nemám s tím tedy zkušenost. Ale když občas vidím jak někdo něco dělá vyloženě silou nebo jak tu psal wiqix, že to dotahují na krev, tak se tomu ani nedivím.Pokud vše děláš opatrně a bez použití nadměrného násilí, tak bych se nebál.

Fera má backplate, ne? Tam bych se tolik nebál, tam se to zapře o něj a ne o CPU, narozdíl od chladičů jen s pushpiny.Taky občas manipuluju s deskou tak, že ji držím za chladič...ono kolikrát je ten chladič skoro těžší než deska, třeba když jsem tam měl Scythe Infinity, který měl i s větrákem přes kilo...

Zaprvé, ohnutí skylaku by mělo být pouze zásadou chladičů, které nebyly při vydání přímo certifikované pro 1151. Za druhé, jemně ohnutý procesor (tzn. žádné praskliny) s ohnutýma pinama fungovat samozřejmě bude. Rovnání v žádném případě - pokud funguje, nechat tak jak je a nedotahovat chladič na krev, to je vše.

Dobrý den, včera jsem si koupil rybí prsty, nestihl jsem je sníst, ale kolega v práci říkal že mu moc nechutnají. Myslíte že bych je neměl rozbalovat a měl bych je vrátit do obchodu ?

hrozně vtipný

No ja byť tebou, okamžite to idem reklamovať. Vieš o niakej rybe, ktorá by mala prsty?