Ohlučnený destop

Dobrý denPotřebuji rodičům zakoupit nový PC a mají požadavek na to, aby byl počítač co nejtižší, jsou do toho ochotni investovat 1000-2000 navíc. Trošku jsem si něco málo pročetl. Case -silnější plechy, ne boxovaný chladič, atp. Co by jste mi kdo doporučil ? Děkuji předem za odpověd Mira

Odpovědi na otázku

Intelovský CPU, ideálně zdroj bez grafické karty, Slušný chladič (nemusí to být Noctua). Ale nakonec zjistíš, že hlasitý je hlavně disk, možná zdroj... Ono ej otzáka co je pro koho hlučné.. někdo to mco neřeší, někdo chce úplně silent. Mě i3 6100 s box chladičem přehlušil hluk z ulice...

* ideálně semi-pasiv zdroj a pc bez grafické karty (království za button edit)

Ok, vidím to asi na lepší chladič a tižší zdroj, na nějakou lepší skřín se asi s rozpočtem nedostanu, každopádně díky za komentář :)

A jaký na to mají rozpočet a požadavky (na co to bude a co vše je potřeba)?Obecně:- Tichý chladič na CPU.- Tichý zdroj.- Tichý disk (ideálně jen SSD).- Slušná bedna provětrávaná pomaloběžnými (=tichými) větráky.- Grafika pokud možno integrovaná, která je v CPU a chladí se s ním. Pokud je třeba lepší, tak je třeba vybrat tichou nebo na ní vyměnit chladič.Myslím, že je tedy jasné, že čím menší budou požadavky na výkon, tím levněji vyjde odhlučnění.

Jo, zkrátka office sestava, ale naše prostě rozčiluje, že to dělá velký hluk... Lepší chladič a lepší zdroj už mám nějak vybranej, ale v těch skříních se nevyznám. Zase jak říkám rozpočet hraje roli. Co bys doporučoval za case tedy ? Díky :)

Co říkáš na následující. Jen upozornuji, že je to sestava do 10ti tisíc, kde je kladen větší důraz na tichost. https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224... https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-l8-35... https://www.czc.cz/zalman-r1-okno-cerna/1605... klidně mi to zdrbněte, ale připadá mi to jako rozumný kompromis, což ?

Slušný a velice tichý (je třeba nastavit otáčky větrákům, na 100% jsou hlučné všechny) kancl by mohl vypadat takto:https://www.czc.cz/48857cd7j0ifp8h52ik5f6r7j... Pokud se to musí vejít do 10k, dá se to trochu osekat.

Osekáno na aktuálních 9983Kč.

+ jsem zapomněl na rozdvojku pro ty dva větráky (deska má jen jeden konektor):https://www.czc.cz/redukce-napajeci-rozdvojk...

Pokud by byl jeden ve verzi PWM, tak se zapojí za sebou a rozdvojka není potřeba.

Nejde míchat PWM větrák s normálním. Každý se řídí jinak.

Podle návodu k Artic PWM to kombinují přes tu jejich dodávanou redukci, navíc tam je pouze žlutý vodič pro snímání otáček, který se zapojí samostatně.

Pokud už PWM, tak kup oba PWM:https://www.czc.cz/arctics-f8-pwm/70138/produkt 80mmhttps://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/7013... 120mmS tím problém nebude. Ale nemá smysl kombinovat PWM + obyčejný.

Vypadá to výborně, asi do toho takhle půjdu, takže fakt díky. Jen tam ale dám pro jistotu o něco lepší skřín, nemám s touhle zkušenosti, zalman R1 by lepší volba nebyla ? A místo 240GB koupím jen 120 GB jako systemový disk stačí a pak mám ještě doma HDD, který když ho tam budu dávat tak oblepím na kontaktech s case nějakou antivibrační páskou. Jinak díky moc ;)

ok, díky, volil jsem v podstatě podobně, jen si myslím, že pro jejich využití by jim stačilo i pentium, excel, word, internet, tot vše zkrátka :D. Ale zase nechci kupovat žádný malý kostky, kdyby se na tom neco potřebovalo uprgrodovat s normálním pc by to neměl být problém.

Ano G4500 je také možnost, ale i3 je univerzálnější.S30 je sice malá mATX bedna, ale uvnitř má místa poměrně dost. Žravou grafiku za 10-20k, které by se v takové skříni upekla, do toho cpát předpokládám nikdy nebudeš.

Poslední otázka.. zdroj 300W co jsi tam dal by měl stačit i když si připojím další HDD ? Já bych řekl, že jo, jen se chci ujistit. Chci mít systemovej SSD a pak HDD na haldu fotek a atp atp. :)

pasívne chladenie HW, aj zdroja. Žiaden ventilátor ani vodné chladenie, čerpadlá vrčia.Nárožné na masívny chladič z rebrovaného hliníka, dierami fest odvetraná hliníková bedňa umiestnená v prievane, ideálne pod výfukom spusteného ventilátora z 10kW klimatizácie.