» Poradna » Programy

Ogg vorbis vs. ostatne formaty

Dobry. Mam asi 70 CD a rozmyslam v akom formate by to bolo vhodne zgrabbovat a v akom bitrate. Rozmyslam som nad ogg, hlavne preto, ze ma lepsiu kvalitu a mensiu velkost. Moj player mi podporuje ogg od bitrate 96Kbps (bohuzial). Oplati sa robit zbierku v ogg? V akom bitrate si mam ten ogg zgrabovat? Rozmyslam som nad 112Kbps. Alebo mi poradte nejaky iny format, alebo encoder. Diky moc A este som chcel, ze aky grabber pouzivate? Ja mam Audiograbber v. 1.83 build (ten mam najradsej ), EAC, Nero a Alto mp3 maker. Diky

Odpovědi na otázku

Pokud máš originální cédéčka tak se určitě vyplatí dělat maximální bitrate kolem 500 kbit/s. Určitě to využiješ (i já to tak už dlouho dělám). Program používám Easy CD DA Extractor (www.poikosoft.com). Originální říkám proto že přepálené nemá moc dobrou kvalitu nehledě na to že může být vypálené ze shitozních mp3 z netu ....

500Kbps??? Ved to by som na moj player (1GB) dal koklo pesniciek? Sestdesiat? To je dost velky bitrate... To si mozem rovno dat bezztratovú kompresiu...

Tak pokud to máš do přenosného přehravače tak tam ti postačí 192 kbit/s OGG. Já myslel že jako na počítač k velkým reprákům tak to sorry. Jinak já to tak mám a nemá to moc mega třeba 2 hodinové album Live At Donington (Iron Maiden) má 392 MB :D Ale jak říkám já to mám na počítač k reprákům a zesáku celkem za 40 000 tisíc takže takhle no. Ale do přehravače stačí 192 OGG

No, 112 - zhruba q3 - se da docela pouzivat(v tramvaji a tak), ale nic moc skvostnyho to neni. Ja ted pouzivam 128(teda jako q4) s docela dobrejma sluchatkama a jsem vicemene spokojenej(vse se nejspis zmeni, az si koupim Porta Pro). Ale pokud grabujes celou sbirku, tak bych to asi hodil na disk bezztratove(nejrozumejsi reseni je asi do FLACu) a pak to prevadel az pri ukladani na flashku. Zalezi sice na tom, jak mas silnej stroj(jak rychle to stihne prevadet), ale pokud mas treba USB 1 prehravac(muj pripad), tak to novejsi stroj stihne jiste(snad) rychleji, nez jaka je rychlost portu. Pokud mas USB 2, tak je treba si to vyzkouset a zvazit klady a zapory ;)

Pokud to mas na prenosnej prehravac tak ti i ta nejnizsi bitrate u vorbisu bude stacit.

Diky moc za odpovede :))