» Poradna » Počítačové sítě

Offline wikipedia

Ahoj,nedávno mě na internetu zaujal článek o možnosti stáhnout komplet obsah wikipedie k prohlížení offline. Následně jsem si našel na internetu i stránku, kde je k dispozici nejnovější verze. Teď bych se ale potřeboval poradit jak mám postupovat. Na počítači používám Windows XP. Problém je, že daný soubor má 8.6 GB a je to nějaká forma ZIPu. Pokud si pamatuju tak mám pocit, že XPčka podporujou max. velikost souboru 2GB. Proto bych se chtěl poradit co to vlastně udělá pokud si zkusim soubor stáhnout a případně pokud by to bylo nefunkční jak mám postupovat.Mám paralelně nainstalovaný i linuxy (Ubuntu) takže jestli možná třeba by to bylo lepší stáhnout tam, ale pak jestli by bylo možný to nějak převést, protože používat to potřebuju pod XPčkama. No a poslední věc, jestli třeba přímo máte někdo zkušenost s offline wikipediou, jaký doporučujete program k prohlížení toho XML souboru, jestli se to dá nějak převést a použít třeba i na Android telefonu z SD karty apod.Díky moc

Odpovědi na otázku

Stáhni si tento program a staženou databázi do nej naimportuj:WikiTaxi is an offline reader and browser for Wikipedia and MediaWiki wikis.Run WikiTaxi.exe to display usage instructions.For more information, user support, and new version downloads, please visit: http://www.wikitaxi.orgPro českou wikipedii potřebuječ tenhle dump:http://dumps.wikimedia.org/cswiki/cswiki-latest-pages-articles.xml.bz2

JJ díky, tohle jsem chtěl udělat, s tim WIkiTaxi, jen mi není pořád jasné jesli se mi podaří uložit a pracovat se souborem 8.6GB v Win XP, ptž jsem kdysi někde četl, že maximum co XP podporujou je velikost souboru do 4GB