» Poradna » Programy

Office

Ahoj,objednal jsem si v Datartu software Microsoft Office 2021 pro domácnosti a studenty CZ (79G-05380) za 2.789.- a protože jsem blb tak jsem si informace hledal až posléze. A zjistil jsem, že tato, byt trvalá, verze je vázaná na MS účet. Je nějaká alternativa? Nebo možnost jak to obejít?Díky za info.

Odpovědi na otázku

Jo. Libre Office.

Libre Office mi přijde jako nejvíc přecenovaný program. Kompatibilita s těmi co mají klasické Office není ideální a i hůř se s nimi pracuje.

To je jednak vec nazoru a druhak vec vyuziti. Je Calc stejne dobrej jako Exlik? Pro profika zdaleka ne. Ale na domaci zvejkani pro nekoho, kdo sem tan napise dokument neco udela soucet par bunek? Tady mas vocasa, co zaplatil ranec za neco svazany s korporatnim uctem, vsadil bych se ze silu MSO vyuzije s budou okrajove.A s tim vtipem o kompatibilite ani nezacinej, at nevypadas jako trotl.

100% kompatibilitu s MS Office nemá ani samotný Microsoft v rámci jednotlivých verzí - především u Wordu a Powerpointu je to nejvíc znát. Člověk by čekal 100% zpětnou kompatibilitu, když je to jejich produkt a jejich formát.

tak potom LO ma 20%, ked 2007 a kamarati maju pod 100

Ale robiku...

Ne, není jiná alternativa.Všechny nové licence pro koncové uživatele jsou takovéto.Je to licence pro 1 počítač. Tzn. jedna aktivace.Měl jsi si koupit Office 365, mnohem lepší alternativa.

To si nerozumíme. Mně nevadí, že je to jen na jeden počítač, ale ten MS účet. Žádný nemám a ani mít nechci.Promin, asi jsem to blbě napsal.

Ina moznost nie je. Ms office je viazany voci MS uctu, bez toho to nenainstalujes a nezaktivujes

Neni ucet treba jen pro ziskani product key? Jeste nedavno nabizeli i aktivaci po telefonu, pri te se pravdepodobne do MS uctu neprihlasovalo. Potrebu uctu to samozrejme nezrusi, ale aspon by ho nemusel zadavat na PC, na ktere to chce instalovat.

product key uz nejaku dobu nedavaju. Office aktivujes prihlasenim k uctu.

Takze dnes uz ani neni mozna offline instalace s overenim treba po telefonu?

Je to pořád možné, když koupíš nějakou druhošku. Já to tak dělám pořád, aktuálně kupuju druhotný klíče na office 2019 a tam to jde aktivovat po telefonu bez nustnosti MS účtu.

podnikatel aktivujes uctom od 11.2021 a student od 12.2019. Ci sa da cez telefon netusim, nemal som dovod to skusat.

to kde si došiel na takúto somarinu ? product key je v každej aj elektronickej verzii office,aj v balení s trvalou licenciou,aj v balení s office 365,ktorým predlžuješ licenciu o jeden rok,budˇ si to uplatníš priamo v microsoft store zaplatením pocou ich pay store bodov bez nutnosti zadávať produktový kod(nefunguje v cz/sk),alebo si zakúpiš na alze,nay-shope,datarte elektronickú licenciu vo forme krabičky s produktovým kodom niektorej licencie office 365,ktorý zadáš do inštalácie office365 a predlžiš tým licenciu o ďalší rok...alebo produktovým kodom permanentnej licencie zmeníš licenciu office 365 na trvalú licenciu office 2019/2022,ako licenciu pre domácnosti a študentov,licenciu office pre podnikatelov alebo office professional....

to nieje product key. To cislo natukas do setup/office.com a do datumov, co pisem vyssie ti vygenerovali ine cislo = product key, ktorym si mohol (resp. stare verzie, kde ho mas este mozes) ten ofis aktivovat.

setup.office.com

Presne takuto somarinu sem mel na mysli, nevedel jsem, ze to prekopali.

A v telefonu taky nemáš účet? V mailové službě taky ne? Nechápu... Lidi mají milion účtů na všechno možné, často i na různé pochybné služby, ale jak mají mít účet u MS, tak se najednou šprajcnou a považují to za světovou katastrofu. Nějaký rozumný důvod nemít MS účet?

Přesně, fakt mě baví jak lidi hejtujou korporáty jako Microsoft, Google, Apple za to že je nutí na svých produktech používat jejich účty, přitom používají kxichtoknihy, instagramy a tiktoky kde ty účty zakládají dobrovolně....

tak mi vysvetli na ktoru mariu si musim na hodinky zalozit xiaomi ucet? Preco to nemozem normalne cez BT pripojit k telefonu, v app nastavit co potrebujem?Ti poviem preco... ti smejdi chcu spehovat vsetko a vsetkych. Toto ma EK zahrnut do GDPR, nie kadernicku, co si na papierik napise telefonne cislo zakaznika!

Impotentni EU? Seriously? :DJestli ses podival, kam kralici nora vede, asi vis, je proti Tencentu je google v podstate zabar z piskoviste.

Věř mi nebo ne, ale nemám. Jen e-mail u seznamu ale ten je tam tak nějak samovolně.

MS účet tam bude taky jen tak samovolně ... kromě aktivace ho nemusíš používat.

No vidíš a představ si, že ti nevěřím. Nedávno jsi tady řešil, že ti přestalo fungovat NFC. A to by ti bez google účtu nefungovalo nikdy. A ta pohádka o samovolném účtu u seznamu, to si nech pro děti. Takže nevymýšlej blbosti, MS účet není o nic větší problém, než účet u seznamu nebo google. Bez toho to stejně neprovozníš.

Je mi líto Tvé nedůvěřivosti. Google účet nemám - nepotřebuji. Twitter, Facebook, TikTok atd. také ne. A co je NFC to nevím. A pokud ho nebudu muset zadávat při každém spouštění počítače, tak to asi zas tak nevadí, bude-li to jen na tu aktivaci

tak to mas smolu. Vsetky licencie od 2013 su viazane na MS ucet. Tak si jeden zaloz, aktivuj ofis a spokojne pouzivaj.

Používat MS produkty a nemít MS účet už pomalu postrádá smysl. Benefity jsou značné.

naopak pri office student/podnikatel, ktore su "navzdy" konto ziadny zmysel nema a mali by microsoftu prikazat, aby to islo aktivovat rovno tym cislom co dostanes bez MS konta. Ako to bolo do 2013...

Jeden z důvodů je aby se ty licence nedaly přeprodávat jako druhotné licence.

na to mame nariadenie sudu, ze sa to da a potom to konto nijak nezabrani predaju, predas aj s kontom.

Ano, jedině s kontem. Ale pozor, rozhodnutí soudu jaksi prakticky neřeší čistě elektronické licence.

A co účty k atlasu hub apod., taky nemáš?

Je rok 2021 a navíc to není OEM licence.

Je to verze 2021, ne rok samozřejmě.

Takže se při zapnutí počítače nebudu k němu muset přihlašovat? A PC s Windows10 pojedou standardně? To by potom bylo asi v poho.

W10 samozřejmě pojedou úplně normálně. Jestli to jde úplně bez přihlašování, to si nejsem jistý. Já se přihlašuji čtyřmístným PINem, ani není potřeba potvrdit enterem.

Já se taky přihlašuji heslem. A to by teoreticky s tím MS účtem nemělo mít nic společného. Prostě mi jde o to, abych mohl fungovat na PC bez toho aniž bych byl nucen se přihlašovat k MS účtu.

Tak samozřejmě, místo k lokálnímu účtu se budeš přihlašovat k MS účtu. Nebudeš se muset přihlašovat dvojnásobně.

Tak toho se bát nemusíš. Ten účet můžeš mít čistě jen v těch Office, není nutné se jím přihlašovat do Windows.

Já to myslel tak, že si založím MS účet, aktivuji přes něj Office a pak ho buď zruším, a nebo na něj zapomenu a on na mě - prostě ho už nikdy nepoužiju. Ani při přihlášení, aktualizacích atd.

Máš Windows 10 Home nebo Windows 10 Pro?

Windows 10 Pro

pouzijes ho pri dalsej aktivacii office na iny alebo rovnaky PC.

Jen na můj. Bydlím sám.

když ti ten počítač umře, asi nebudeš chtít přijít o licenci na draze koupené Office, ne? No a ta licence je v tom účtu, no.

Já nejsem schopen pořádně vysvětlit na co se ptám což je moje chyba, omlouvám se.Já to vidím takhle, nebo bych chtěl. 1. založím účet2. aktivuji Office3. napíšu si přihlašovací údaje4. používám Office, Notebook, Windows atd.5. nepoužívám MS účet ani on mě

ano, tak to je.

No tak to je v poho. Já jsem myslel, že jak ho jednou založím, tak už vše ostatní budu muset dělat jen přes něj, od aktualizací Windows až já nevím čeho všeho. V případě že ne, tak mi tak nevadí, ono ostatně proč by mělo.

jen ty přihlašovací údaje nikam nezahrab, protože kdyby se nepovedla nějaká aktualizace nebo tak, tak se to najednou může začít tvářit jako neaktivované a chtít znovu přihlásit...

Spíš nejsi schopný pochopit, že ti to tu už napsalo několik lidí. Ano kromě aktivace ho na nic používat nemusíš.

zivotnost PC je kratsia ako zivotnost office 2021. Dnes sa bezne pouziva 2007 a kym bude otvarat nove doc/xls nieje najmensi dovod ho menit. Ok, outlook nefunguje, ale koho zaujima outlook ked mas thunderbird.

Ja bych si ho radeji schoval. Je mozne, ze Office jednoho pekneho dne zahlasi, ze chce aktivaci overit nebo se rozhodnete licenci prenest na novy pocitac a nejsem si 100% jist, zda by to slo bez uctu se kterym byl Office sparovan.Urcite bych si pro jistotu k tomu uctu vygeneroval i nejakou moznost zachrany, treba recovery code. Ale treba jsou pro vas 3 tisice za Office drobne, ktere nestoji za sebemensi namahu, v tom pripade muzete ucet zapomenout a kdyz se Office rozhodnou, ze treba chteji overit, tak je proste koupite znovu s dalsim jednorazovym uctem.

Vzhledem k tomu, že jsem v invalidním důchodě tak věřte, že ty necelé 3.000,- fakt drobné nejsou. Tedy pro mě.

Tim spis mate duvod, proc nezachazet s koupenou licenci tak extremne nerozumnym zpusobem.

Jsi normální? Ten účet rozhodně neruš ani nezapomínej, protože ho budeš potřebovat pokaždé, když Office budeš znovu instalovat. To je asi jako kdybys u starších Office, kde se používal aktivační klíč, ten klíč po první aktivaci roztrhal a zapomněl. Při další instalaci bys byl zase bez licence a nasranej, že musíš kupovat další.To je vážně takový problém si ten účet někam poznamenat?

Poznamenat ano - to chápu, kdy by náhodou. Ale, když to řeknu blbě tak v dobách míru se k němu nechci znát, používat ho atd. Že si ho někde napíšu (nevím jestli je to jméno a heslo nebo pin či co) beru jako samozřejmost.

Dělej si s tím, co chceš. Jen mysli na to, že ten účet je prakticky tvoje licence a bez přístupu k němu nemáš nic.Pokud ti vadí, že dnes má každá blbost své přihlašovací údaje, tak na to existují správci hesel, kde jsou údaje šifrovány a stačí ti jeden přístup pro vše.

Jedna věc je přihlášení do W., tam MS účet nepotřebuješ (zatím ).Něco jiného je Office či třeba Skype, tam se jednorázově přihlásíš a dál tě to nezajímá, ten účet nijak explicitně nemusíš používat.

Jestlis to jeste neaktivoval, tak to proste vrat s tim, ze nesouhlasis s licencnimi podminkami.