» Poradna » Ostatní

Office 365 k tabletu...

Dobrý den,mám dotaz ohledně Office 365. Koupil jsem si nový tablet s Windows 10, u kterého byl na rok zdarma i Office 365 + 1TB OneDrive (jedná se o AllView Wi8G, kdyby vám to k něčemu bylo). V krabičce byl i papír ohledně toho Office s informací, že "Product key is in the package," žádný tam nebyl.Vydal jsem se tedy do obchodu, kde jsem tablet koupil, a tam mi bylo řečeno, že mám stáhnout ze Storu aplikaci Office (stáhnul jsem "Získejte Office," nic jiného tam nebylo), přihlásit se na účet Microsoft a že by to mělo být nějak propojené, že jde o to a to zařízení a že to k tomu bylo na rok zdarma, na základě toho by mi to mělo vygenerovat klíč. Aplikaci jsem stáhnul, přihlásil jsem se, vyskočila na mně jakási stránka, kde to je však pouze na 1 měsíc. Mám to tedy nainstalovat a potom se to nějak zpytlí? Máte s tím někdo zkušenosti?Děkuji za pomoc, Jakub Michálek.

Odpovědi na otázku

Aktivace Office dodaného s novým počítačem:Pokud máte na novém počítači předinstalovaný Office, je k němu od výrobce počítače dodaný buď digitální kód Product Key, nebo karta s kódem Product Key. Když chcete zjistit, jestli budete kód Product Key potřebovat, přejděte na svém novém počítači na Start > Microsoft Office > Aktivovat, nebo Start > Word 2016 > Aktivovat. Pokud se nezobrazí výzva k zadání kódu Product Key, znamená to, že máte digitální kód Product Key a nepotřebujete kartu s kódem Product Key. Stačí postupovat podle pokynů pro přidružení účtu Microsoft k Office.Pokud se zobrazí výzva k zadání kódu Product Key, vyhledejte kód Product Key na kartě, která byla v balení počítače. Tento kód používá kombinaci 25 písmen a číslic a vypadá takto: XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX. Pokud kartu s kódem Product Key nemůžete najít, je možné, že výrobce počítače předinstaloval Office, ale nezahrnul předplatné Office 365 nebo licenci Office. Pokud chcete Office dál používat, zvolte možnost Vyzkoušet a spusťte zkušební verzi, nebo zvolte možnost Koupit a Office si kupte.zdroj: https://support.office.com/cs-cz/article/Aktivace-Of...