» Poradna » Programy

Offce 2010 pro podnikatele Outlook 2010 se spouští v compatibility módu.

Ahoj,Potřeboval bych poradit, pokud s tím teda máte někdo zkušenost.Mám klienta využívající Outlook 2010. Fungoval naprosto bez problému, až do minulého týdne, kdy mi volal, že se mu spouští Outlook v řežimu kompatibility a neví jak to vypnout. V režimu kompatibility se mu spouští pouze Outlook. Ostatní kancelářské nástroje ze sady Office funguje bez problémů v normálním režimu. Nevíte někdo jak vypnout ten režim kompatibility zkoušel jsem dohledat soubor OUTCMD.DAT ale v počítači není. Provedl jsem opravu kancelářského balíku Office. Po dokončení hláška ve stylu vše proběhlo v pořádku, ovšem problém to nevyřešilo. Ještě můžu vyzkouset troubleshoot compatibility a opravu .pst souborů, ale nemyslím si, že to pomůže. Máte někdo zkušenosti jak se tohoto zbavit? Nebo alespoň nějaký nápad jak by se to dalo opravit?Děkuji za vaše komentáře a rady.

Odpovědi na otázku

Má to na 99% souvislost s problematickou záplatou KB 3097877 vydanou před pár týdny - způsobovala problémy s Outlookem 2010. MS ji sice opravil další následnou záplatou, ale pokud byl mezitím Outlook spuštěn, kvůli zmíněným potížím se přepnul (nebo byl uživatelem přepnut, resp. uživatel to jen potvrdil) do módu kompatibility.Přepnout aplikaci do normálního módu je potom velice obtížné, ne-li nemožné...Doporučuji obnovit systém ze zálohy. Pokud není záloha k dispozici, zkusil bych reinstalovat CELÝ Office 2010.Zřejmě ale bude nutné ještě odstranit příslušný klíč v HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers

Stačí odinstalovat záplatu KB3114409