» Poradna » Ostatní

Off topic - vytápění

Ahoj!  Omlouvám se za off topic, vím že má otázka s počítači zrovna nesouvisí, ale třeba mi někdo poradíte. Neznáte na Internetu nějaké fórum nebo poradnu týkající se vytápění? Budu kupovat plynový kotel do bytu v paneláku a chtěl bych se o tom něco víc dozvědět. Například jestli má smysl uvažovat o drahých kotlích s chlazením hořáku, nebo stačí levný atp. Samozřejmě uvítám nejen případné odkazy, ale i Vaše osobní zkušenosti. A dále bych rád věděl něco o regulátorech, to už trochu s počítači souvisí, ale PC to většinou není.  Pro vtipálky: Vytápět byt výkonným PC opravdu nechci.

Odpovědi na otázku

Mě vytápí byt sousedi ze sedmýho a zadarmo, každou sobotu. Šou to Vjetmanči a každou šobotu perou...PS.Ta bytovka je v Mimoni?

Nevím jak se ty kotle jmenují , ale kup si určitě ten, co využívá odpadního tepla z komínu, má větší účinnost i když je asi dražží. Čidla venku i uvnitř snímají rozdíly teplot a podle toho nastaví forsáž.

Tomu se říká kondenzační, má účinnost větší než 100%, ale je taky pekelně drahý - známý si ho nedávno pořizoval za cca 70 kKč.IMHO se to nevyplatí, protože má složitější mechaniku a je zase náchylnější na poruchy - a navíc se u nás nedělají, taže budou dražší i součástky a opravy ...Daleko lepší je pořádně navrhout termoregulaci. Minimálně v jednom pokoji prostorový termostat s časovačem (v noci topí na míň apod) a do všech dalších termohlavice na radiátory.

Díky moc za odkaz!

Že IT a vytápění nesouvisí? A k čemu asi používáme počítač když jsou chladnější letní dny

AMD a P4 jsou známi tím, že topí až moc.