» Poradna » Ostatní

Odstraní elektrický odstraňovač vodníko kamene skutečně vodní kámen nebo jen cca 2000Kč z peněženky???

Otázka zní zda jsou různé nastroje na principu "omotávání" potrubí drátkem zapojeným do el. alespoň trochu účinné? Je schopen nějaký z "přístrojů" skutečně rozpouštět  vodní kámen?
Máte někdo nějaké zkušenosti?  Podle toho že se nikdo moc nechlubí mám pocit že  to skutečně odstraní jen 2000 Kč...
Díky Vlada
Ps: příp existuje nějaké jiné řešení (nechci rozkopat půl baráku)
PrxRST();

Odpovědi na otázku

Někde jsem četl, že vodní kámen se tvoří při teplotách asi od 65 °C. V praxi je ověřeno, že el. bojler s nastavenou max. teplotou vody 60 °C je i po dlouhé době bez vodního kamene.
Vodního kamene se dá jednoduše zbavit zředěným octem (čím teplejší, tím lepší. Totéž i na čištění pračky po praní (levnější než jakýsi Calgon), varné konvice, atd.

Hydroxid a vařící voda. Nacpi to tam a wono to povoli :) Teda pokud je to odtok. :) Teda ale nevim jak to fakčí s vodním šutrem .. To se přiznám :)

PS: bacha ať ti to nekam necakne, je to docela divoka smes.

Ten hydroxid by som nepouzival. Vodny kamen je vapenata usadenina a teda zasaditeho charakteru. Je preto lepsie pouzit kyselinu octovu, citronovu, pripadne fosforecnu. Fosforecna je radikalnejsia, ale je setrna ku kovom.

Prodava se na to uz namichana smes kyselin a funguje velice pekne, ale v nouzi staci i ocet smichanej s horkou vodou.

Ten hydroxid je nesmysl, ten se používá na čištění kuchuňských odpadů, protože rozkládá organické tuky. Na vodní kámen jedině kyseliny - nejlépe citrónová, nesmrdí, není nebezpečná.

1.pokud je usazeny tak ti nepomuze2.pokud ten drat omotas kolem KOVOVE trubky tak ti taky nepomuze (i kdyz prodejce ti bude tvrdit opak)3.existuji firmy ktere se specializuji na odstranovani vodniho kamene chemickou cestou

A aby som povedal daco k povodnej otazke, tie elektricke pristroje napajajuce omotane droty okolo potrubi, tie su za ucelom prevencie proti tvorbe vodneho kamena a nie na jeho odstranovanie.

Koukal jsem na www.format1.cz a na www.necas-zt.cz maji ho tam od 1450,- az za 2000,- pro vodu ze studny. Mno neco to delat bude, ale jak moc? Aspon ma clovek pocit sucha a bezpeci..

A o tomhle pristroji chtel asi znat autor prispevku nazor lidi. No, me osobne by to taky zajimalo jestli to funguje-ma tad teda stimto nekdo OPRAVDOVE zkusennosti?

Opravdové zkušenosti nemám, ale zkusil bych to s logikou (je to podobné jako se zázračnými prostředky na hubnutí):Kdyby to opravdu fungovalo tak sqěle, jak reklamy praví, jistě by se tak dokonalý a jednoduchý prostředek dříve či později všeobecně rozšířil, a nebyli by již mezi námi obézní jednici ani trubky zanesené vodním kamenem. Protože je obého stále dost = reklamy o sqělé funkci jsou nepravdivé.

Uz asi 10 rokov pouzivam doma filter na "doupravenie" pitnej vody v kochyni ( znacku neuvediem, aby to nebolo chapane ako reklama danej firme). Raz mesacne ho menim - je to na baze aktivneho uhlia a zeolitov: odstranuje chlor, znizuje niektore rozpustne latky a tiez zabranuje tvrdosti vody. Zatial som nemal ziadne problemy s vodnym kamenom - ani kavovar, ani konvica ani ziadne hrnce som za celych 10 rokov necistil ziadnym octom ci podobnou gebuzinou... Na pracke a umyvacke riadu mam samostatny maly prietokovy filter s vymenitelnou naplnou a za 10 rokov som nemal problem ani so spiralami ani z bubnom. Takze zrejme k niecomu sluzi. Momentalne som este doplnil tesne za vodomer filter na drobne necistoty a kal vo vode (30 micronov), aby som ochranil cerpadla strojov. Takze suma sumarum - ja som spokojny s filtrom, len nemam elektricky zmakcovac, ale na baze polyfosfatov - napln je vymenitelna.

Asi pred rokem jsem take patral po principu a vyuziti. Bylo mi receno, ze pry se obcas pouzivalo magnetu na vstupu vody do kotelen. Samozrejme nic neni 100% ale pry byl ubytek kameme znat.

používám jej delší dobu na plastové trubce. Sprchu jsem musel čistívat každé 2 týdny, teď až po cca 7mi měsících. Ve varné konvici se kámen usazuje méně - nekde nic, a ten co se vytvoří je měkký. Dělá RAMI CZ ve Vyškově.

měli jsme v baráku maséra co se nám snažil natlačit ten krám za cc 8 tisíc aby se neusazovali snačky v trubkách. Samozřejmě funkce zázračná, zamezí kdečemu mírně zlepší kvalitu vody a její vlastnosti. Dokonce to i existujíící kámen má postupně rozpustit.
Položme is otázku kde ty rozpuštěné sračky a ty co se neusadí skončí ? Ano kdyby ty magnety fungovali tak ten bordel piješ a jíš

Vážení, nějaký ten pátek se zabývám úpravnou vody a tak mohu říci, že jsem nasbíral nějaké zkušenosti. Vodní kámen vzniká jako vápenatá sazenina, která je obsažena ve vodě. Především je třeba, před jakoukoli předúpravou (investicí do předúpravy) vody znát, na co tu vodu potřebuji a především její chemický rozbor, tedy v našem případě aspoň její tvrdost. Ta určuje kolik toho vápenatého v ní je. To že někomu nějaký ten reklamní trik, nebo chemie, či řešení funguje, neznamená, že bude fungovat druhému. Pokud se jedná o zmíněnou chemii hydroxid sodný (krtek) je výborná věc, ale pouze na čištění odpadů, protože jako silná zásada rozpouští organické látky (vlasy, jídlo). Vhodné je jej rozpustit ve vodě a nalít tak na hodinu do odpadu a pak pročistit při tekoucí vodě gumovým zvonem (bacha na oči). Co se týče kyseliny citrónové je velmi vhodná na čištění třeba rychlovarných konvic od nánosu železa rozpuštěného a později usazeného v konvici (říká se tomu též náletový rez). Vlastní změkčování vody provedete pouze změkčovacími filtry vsazenými před technologii, které obsahuji pryskyřici, která je schopna zachytit na sebe zmíněné vápenaté soli. Tuto pryskyřici však musíte po čase regenerovat solankou vytvořenou z čisté solivarské soli rozpuštěné ve vodě, která pryskyřici očistí a vrátí jí zpět její schopnost. Použitá solanka se odvede do kanalizace. Tedy názor některých prodejců, že sůl změkčuje vodu je holý nesmysl !!! Viz. myčky na nádobí. Sůl se tam používá právě k regeneraci patrony na změkčování... Z tohoto plyne, že právě čistá solivarsá sůl dokáže vápenaté usazeniny odstraňovat. Ošidit se tento proces dá třeba pro kotelny dávkováním polyfosfátů do vody, čímž nezměkčíte vodu, ale pouze zabráníte usazování vodního kamene na stěny topných těles.... Něco podobného lze použít i při praní, dají se koupit i filtry před pračku, které toto právě dělají, je třeba je čas os času doplnit, nebo přidáním podobné chemie třeba do pracího prášku. Co se týče vody k pití, zde je nutné mít vodu Ukázat celý příspěvek

Komplexna odpoved na jednoduchy problem Alebo ten problem nie je taky jednoduchy ?V kazdom pripade suhlas - maximalne "cistim" vodu, ktoru pijem (aktivnym uhlim, ktore je najdrahsie), potom "zmakcujem" vodu pre pracku, bojler, umyvacku (ak je cena filtru vyssia ako bojler, tak to asi nema logiku...) a do hajzlu mi moze tiect aj dazdova voda...

"omotávání" potrubí drátkem zapojeným do el. alespoň trochu účinné? ...rozpouštět  vodní kámen?Ultrazvuk ti může vyčistit vodu a cokoliv.Rozdrtí malé částice na tak 1/3.ALe že by jsi tím měl zrovna rozpouštět vodní kámen.....usadí se ti jinda.Ultrazvukem se dá čistit voda v bazénu (Gumová hadice omotaná dráty s připojením na generátor.) Vyčistíš vodu - zničíš bakterie - lepší než tam lít chlór. Ale vodní káme se bude usazovat samozřejmě tam kde to jen půjde.

V tomto pripade sa nejedna o ultrazvuk, ale o upravu vody pomocou striedaveho magnetickeho pola. Na tento ucel sa vyrabaju aj pasivne filtre, kde sa nepouziva el. prud, ale striedave magnetcke pole, ktore posobi na vodu a vyvola sa prudenim vody cez sadu permanentnych magnetov, ktorych magnticke poly su striedavo orientovane. Z takto upravenej vody sa po ohriati neusadzuje vodny kamen na steny zariadeni, ale sa vytvori zrazenina, ktora sa musi odkalit. Rozpustanie uz usadeneho kamena je len reklamna propaganda.

Aaaaa tak takhle je to. Vim, ze pusobenim magnetu se usazovani vodniho kamene potlacuje, dokonce i ty magneticke potvory (kostky) do pracky trochu pomahaji. Jakysi magnety pouzivaji v cementarne do trubek a kamen se usazuje mene.

Také jsem se na toto téma vyptával.Jeden majitel starého domu vsadil do potrubí permanentní magnet a tvrdil,že po půl roce to začelo téci trošku lépe.Pak jsem se jinde dozvěděl,že po průtoku vody tím magnetem má dojít k  zmagnetizování částic(máme silně železitou vodu) tak na 24 hodin a po tu dobu se prý snižuje usazování bordelu a zarůstání trubek.Tak jsem si ho do sání ve studni také vsadil-stálo to 800Kč+vlastní práce.Podle všeho to tedy usazeniny neodstraní,ale údajně  snižuje zarůstání trubek.Určit,zda to opravdu pomáhá je těžké-druhý rozvod vody pro porovnání nemám.

Těžko říct,zdá se mi, že konvice se zanáší za delší dobu,do boileru nevidím,je třeba tomu věřit,používám zařízení vyrobené amatersky,se zdrojem od trhovců a dle konstrukčního zpracování lze pořídit řádově asi za dvě stovky plus minus,při profesionálním zpracování  v amaterských podmínkách do čtyřech stovek.Na principu "rozbití iontů" něco bude.Chtělo by to srovnávací vodovodní soustavu,ale to je prakticky nemožné.Je to třeba zkusit u studniční vody,"dešťovka "z obecních vodovodů je sama o sobě měkká.Věř a víra tvá ti změkčí vodu.

Před 2ma roky jsem si dle schema v AR stavěl elektronicky zmekcovac vody a musim rict ze treba sprchu ted cistim po delsi dobe nez pred tim, zdanlive male vylepse, ale i to se vyplati. Do bojleru nevidim. Pokud chcete pit mekkou vodu zkuste pouzit reversni osmozu. To se vyplati v pripade ze neplatite za kubik vody = mate vlastni studnu, protoze je tu velky odpad vody (2/3 jdou do hajzlu). S problematikou tvrdosti vody mam mnohalete zkusenosti kdyz jsem delal akvarijni ryby na vyvoz na Zapad. Nejlepsi by bylo prestehovat se nekam kde tece mekka voda rovnou z vodovodniho radu. Ces. Budejovice, Podebrady atd. Tvrdost vody mohu zmerit velmi presne. Mam elektronicky merak. Pohybuju se kolem Prahy a taky na stredni Morave.

Podle mě je to zbytečné, mám odstraňovač vodního kamene, který nanesu na houbu a během chvilky vyčistím cokoliv.

A jaký to je?

Používám tento s nanočásticemi https://www.nanoprotech.cz/sprej/surface-soap-scum-r...

To vypadá hodně dobře a za tu cenu, vyzkouším to, díky za tip!