» Poradna » Programy

Odstranění Spyware

Zdravím můžu se zeptat jestli je nějaký program ( zdarma ! ) na odstranění Spyware z počítače. Pořád se mi ukazuje Query Router vyhledávač na Googlu a vyskakují mi reklamy.

Odpovědi na otázku

MBAM

a Eset

teda spíš SpybotO těch neřádech tu https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Spyware

Neťahaj si do systému molochov v podobe MBAM.neinštalujú sa, free: JRT.exeAdwcleaner.exe

Podívej se, co se ti svévolně nasáčkovalo do systému v ovládací panely/programy a funkce Pokud tam není nic podezřelého, o čem nevíš, že by bylo tebou nainstalováno(dle data instalace), pak přeinstaluj prohlížeč..Odinstaluj prohlížeč a smázni profil - zobrazit skryté a systémové soubory, C: /Users/název počítače/AppData/ Local/ Google -- složku Google smázni celou(Shift + Delete). Následovně nainstaluj Chrome.Pokud se problémy opětovně ukazují, je naprostou ztrátou času jakékoliv snažení o odvirování kravinama jako je je online skenování pomocí Esetu apod.. Pokud je systém zavirovaný, nikdy nebudeš mít jistotu, že ti systém vyčistí kraviny tohoto typu. Nezbývá, než přeinstalovat systém..

Reinstal je jistota. Jenze vetsina dnesniho bordelu se da zlikvidovat celkem snadno, staci jen odstranit jeho polozky ve spoustecich registrech, pripadne zresetovat nastaveni prohlizecu. Rootkity i fileinfectory jsou nastesti na ustupu (i kdyz se porad sem tam objevi).

Nejjistější a nejrychlejší je obnovit Windows z bitové kopie systému. Tu ale určitě nemáš vytvořenou a přeinstalovávat Windows se ti logicky chtít nebude. Pak bych teda navštívil fora, kde se tím zabývají a pomůžou s odvirováním:1.http://forum.viry.cz/2.http://pc-help.cnews.cz/viewforum.php3.http://forum.zive.cz/forum-927/Viry-a-bezpecno... Program MBAM se doporučuje nejčastěji, ale i ten má někdy falešné oznámení, proto je lepší hned nalezené věci nemazat, ale log, který MBAM vyhodí, nahrát na některé forum, kde se zabývají odstranováním havěti viz odkazy výše, kde se ti na ten log podívají a řeknou, co je v pořádku a co by si naopak měl smazat.

malwarebytes