» Poradna » Programy

Odstranění spouštěcího hesla

Dobrý den,můj notebook byl původně pracovní a proto byl chráněn heslem, a to dokonce 2x. Nyní ho mám však již pouze pro osobní potřebu a neustálé přihlašování mne začíná otravovat. Přihlašování k uživatelskému účtu se mi již podařilo zrušit, nicméně notebook po mne chce ještě jedno heslo (viz. http://img811.imageshack.us/img811/1870/2012081222343... ). Mohl by mi někdo, prosím, poradit, jak zrušit i toto (heslo samozřejmě znám)? Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

to je kradený notebook

Kradený notebook to rozhodně není:) Mám od něho krabici, doklady, prostě vše. Heslo znám, do notebooku se bez problémů dostanu, jen mne to neustálé vyplňování hesla již otravuje. Dřív, kdy v něm byly důležitá pracovní data to smysl mělo, teď už opravdu ne...

start-spustit-napíš: control userpasswords2-enter. v ponuke nájdeš nutnosť použiť heslo-fajku zruš a reštartuj

Tuhle radu už jsem tady na fóru našel a zkusil, nicméně požadavek na heslo se pořád objevuje...

Možná blbost - není to hesloí k šifrovanýmu disku?

nebo BIOS?

No, je fakt, že nepíše, kdy to heslo musí zadat. Hned po zapnutí NB?2autor: Kdy se to heslo musí zadat?

K čemu to heslo je, to fakt netuším, natolik se v PC nevyznám.. po spuštění PC se načítá windows a poté se musí zadat toto heslo. Dřív to bylo před zadáním hesla do jednotlivých účtů, nyní už potom hned najede windows. Ten šifrovaný disk by to být mohl, ale nevím, kde (zda to jde), to lze vypnout?

Musíš počkat na odborníka, tohle tedy nevím, šifrování nepoužívám.

Tak super, bylo to tím šifrováním:) vygooglil jsem to, zkusil jsem to a PC už nabíhá bez jakýchkoliv hesel. DÍKY MOC!

Byl to jen nápad, jsem rád, že pomohl.

v tom prípade si prever, či sa nesnaží systém pripojiť do firemnej domény! ak ano, v rozšírených systémových nastaveniach zmeň konto na lokálne a zruš prihlasovanie k doméne.nepamätám sa ako to vyzerá v XP, ale pre W7 takto:http://img442.imageshack.us/img442/6259/beznzvuvb.png

Tak jsem se na to díval a tady to taky není.. Ale díky za snahu..

A co takhle kontaktovat správce firemní IT . Pokud NB není kradený tak jistš rád za čokoládu Milku poradí.

Co je to za značku notebooku. Jestli je to HP má svoje vlastní security mechanizmy.

ASUS EEE 1005HA

To preinstaluj, ne?

Kdybych to chtěl přeinstalovat, tak sem asi nepíšu tento dotaz, ne...?

Nelze mi vymazat spouštěcí heslo,stále při spouštění notebooku jej musím zadávat,vnuk při darování mě toho nezbavil.Poradíte?