» Poradna » Programy

Odstranění reklam z videa a vypalování na DVD pro DVD přehrávač

Nevíte někdo jak lze vystříhat reklamy ze staženého filmu *.mpg a vypálit takový film bez ztráty kvality na DVD pro DVD přehrávač?Vystříhání jsem zkusil starším programem Pinnacle Studio, který jsem měl placený. Bohužel způsobuje havárii win7. Vyzkoušel jsem Ashampoo Movie Studio - nefungoval. Technická podpora Ashampoo nedokázala problém vyřešit. Zkusil jsem Ashampoo Movie Studio Pro. Nedodržel poměr výška:šířka a zhoršil kvalitu i při nastavení na nejlepší. Ostatní programy, na které jsem už jen zběžně kouknul, neprováděly detekci scén, ani filmový pás.Vypalování jsem zkusil zaplaceným Ashampoo burning studiem 14. Výrazně zhoršil kvalitu. Zkusil jsem DVD Flick - vznikl posun mezi obrazem a zvukem. Pomoc jsem hledal i u Any video converteru a u Format Factory. Bez úspěchu. Hledal jsem i další programy. Mám už několik špatně vypálených DVD a řešení žádné.

Odpovědi na otázku

http://www.videoredo.com/en/index.htmA dneska se už vyplatí dávat to kvalitního formátu a na externí disk.

Reklamy pohodlně a bezeztrátově vystřihneš v Avidemuxu. (stříhej na klíčové snímky, aby bylo místo střihu čisté).DVD vytvoř v tomto programu (zdarma) : http://www.winxdvd.com/dvd-author/

Zkusil jsem avidemux 2.6.7 jak v 64 bitové tak v 32 bitové verzi. Kromě toho, že jednou zhavaroval a několikrát skončil oznámením, že se vyskytla chyba, nepodařilo se mi najít nikde možnost detekce scén nebo alespoň filmový pás. Našel jsem pouze možnost jít na další klíčový snímek. Tato cesta je však pro film, který má přes 4GB neschůdná. Neznáte někdo lepší postup?

detekce scén tam není, můžeš podržet Shift + použít posuvník a reklamy si ručně dohledat.

To je pro dlouhý film opravdu neschůdné.

jinak vypalovací software ti kvalitu DVD_Video nezmění.

To jsem si myslel také, jenže Media Info mi dává jiné údaje než Ashampoo Burner. Proč?

moment - MediaInfo ti dává jiné údaje pro totéž video před vypálením na disk - tj. na tvém HDD a po vypálení na disku?

Mediainfo: 720x576Ashampoo burning před vypálením: 720x405

nevím, jestli to to Ashampoo nějak nepřevádí. Pokud je to už standardní VOB, tak bych k vypálení použil nějaký soft, co tohle dělat nebude. Kdyžtak, abys neplácal DVDčkama, tak vypaluj do ISO a použij virtuální mechaniku (Daemon Tools apod.) ke kontrole, co vylezlo. Když to bude ok, tak to ISO vypálíš na DVD. Já třeba pálím v softu Infrarecorder (pokud zrovna nejsem u kompu kde mám K3b

Proč nevyzkoušíš ten trial?

Trial nic neřeší. A plná cena kolem 100 dolarů je na občasné použití příliš.

No, když jsem si teď celé vlákno přečetl, došel jsem k názoru, že hlavní příčina neúspěchu vytvoření DVD bude nejspíše to že budeš takový "PC Pat & Mat"

Pokusím se to shrnout.Hledal jsem způsob, jak stažený film *.mpg upravit odstraněním reklam a následně upravit tak, aby šel vypálit na DVD, které by přehrály běžné DVD přehrávače bez ztráty kvality. (Nešlo o přehrání v PC.) Dříve jsem to dělal v Pinnacle Studiu. Práce s tím byla fantastická, jejich detekce scén úžasná. Tehdy to stálo tuším kolem 2500Kč. Jenže jejich verze nepodporovaly novější win. Je to jejich obchodní politika. Stále znovu a znovu platit. V celém vláknu jsem nenašel radu, jak Pinnacle Studio nahradit. Vaše rada byla Avidemux. S veškerou úctou, zkuste si jednou Pinnacle Studio a jednou Avidemux pro filmy rozkouskované reklamami a delší než 4GB. Možná pak na mne změníte názor. Dobrá, nezbývá než *.mpg i s reklamami nahrát na DVD, vhodné pro přehrávač (ne pro počítač). K tomu musíme převést *.mpg na TS-Video se soubory *.ifo, *.bup, *.vob. V celém vláknu jsem nenašel radu, jak to udělat. Ani od Vás.Pak ještě zbývá to nějakým sw vypálit. Zaplatil jsem Ashampoo Burning Studio, který by si s tím měl poradit. Bohužel, zřejmě za cenu výrazného zhoršení kvality. V celém vláknu jsem nenašel žádnou radu, jak to udělat. Ani od Vás.Takže možná jsem "PC Pat & Mat". A jak byste ohodnotil sebe a Vaše rady?

Avidemux samozřejmě není Pinnacle Studio, práce s ním není tak pohodlná, ale reklamy na něm vyhledat jdou, stříhá bezeztrátově a hlavně je zdarma. Pokud si přečtete radu ode mne, máte tam odkaz na program který umí DVD vytvořit : "DVD vytvoř v tomto programu (zdarma) : http://www.winxdvd.com/dvd-author/" Samotné vypálení takto vytvořené složky Video_TS nebo souboru .iso je triviální záležitost, která nikterak neovlivní (ani nemůže) původní kvalitu. Výsledné soubory .Vob budou vždy pro normu PAL 720x576 - to je dáno normou.Závěrem musím konstatovat, že jste ještě horší než byli Pat & Mat, protože ti uměli alespoň číst.

Asi jsem horší než Pat & Mat, ti alespoň uměli číst.Ale vážně. Když se ptám někoho na radu, je logické, že hledám někoho, kdo této problematice rozumí víc než já. Nechápu, proč by mělo docházet k urážkám. Buď umím poradit právě tomu, kdo toho zná v dané problematice méně, nebo neumím. Ale proč urážky? Každý zná něco lépe než někdo jiný. To se budeme všichni urážet? A teď k věci.Opravdu jsem zkoušel Váš odkaz http://www.winxdvd.com/dvd-author/". Dovedl mne na stranu, která je zablokovaná antivirovým programem. Program jsem tedy stáhnul odjinud. Zdánlivě vše fungovalo. V programu je i cesta, kde bude uložen výsledek. Jenže po ukončení je cíl prázdný. Nepodařilo se mi nikde výsledek najít.

Ten výsledek mě ani nepřekvapuje a potvrzuje jen výše uvedený názor. Měl byste uznat, že pokud nedokážete "rozchodit" jednoduché aplikace kterou používají ostatní naprosto bez problémů, chyba bude ne v těch programech, ale ve vás.(navíc na stránkách programu je polopatický návod s obrázky pro méně chápavé, poznámka o antivirovém programu je směšná) Co lze v tomto případě poradit ? Snad jen nebýt líný a pomocí Google si vyhledat potřebné informace k této problematice a pilně studovat. A potom zkusit vytvořit DVD znova. Snad to půjde....

Tak jo, jste genius, ostatní jsou Vaším opakem a nebudete se s nimi přece špinit jednoduchou radou.

Tímto se velice omlouvám.... Patovi a Matovi !!!

Náhodou jste nezkoušel Womble MPEG Video Wizard DVD? Je to program právě na zpracování MPEG souborů v SD rozlišení s možností střihu s přesností na jeden snímek. Umí vytvořit přehratelné DVD s jednoduchým menu včetně vypálení.

To on nechce, není zadarmo !

http://www.ulozto.cz/xfk7UU7K/solveigmm-video-... samozrejme to treba aj nastavit zmena kodeku: ano-nie vystup do:.. uložit kam: ... vystrihne reklamu na desatinu sekundy

Stříhání funguje. Díky.

Pro to sestříhání bych použil Avidemux, ale verzi 2.5 nebo VirtualDub. Výsledný film bych poté vyrobil programem DeVeDe, ten z toho na požádání udělá i ISO, které pak stačí něčím rozumným vypálit (K3B, Brasero, InfraRecorder, CDBurnerXP).

Také jsem zkoušel ke stříhání různé programy a nakonec jsem zůstal u Freemake Video Converte. DVD pak vypaluji v ConvertX to DVD. Osobně se mně to osvědčilo.

Co takhle ukázat celou příponu souboru?Avidemux je ve verzi 2.6.8.A jestli se nemýlím tak ten původní nahraný soubor byl z televize a upravený nebo ne?Pokud nebyl upravený tak by měl mít příponu MPEG-2 TS.

Zkoušel jsem Avidemux 2.6.7 i 2.6.8. V obou případech mi program brzy a bez varování zcela spadl. Takže jsem ho ani nemohl vyzkoušet. Nevím, čím to je. Dočetl jsem se, že nejsem jediný, kdo má tento problém. Řešení neznám.

Díky za odpověď. Stříhání jde slušně. Výsledné soubory ale mají vše (postavy, obličeje) roztažené do šířky. Můj originální soubor je typu mpeg-ps. Nepodařilo se mi zjistit, jak mohu v programu poměr výška:šířka ovlivnit. Můžete mi, prosím, poradit?

A proč je nahráváno do PS?Normálně se nahrává TS.http://s27.postimg.org/d69n8rmf7/image.jpga nebudeš mít problémy s úpravou.

Je to dáno kombinací hardwaru a softwaru od Averu. Takže otázka stále zní. "Jak to upravit?"

TS Muxer Gui > načíst video > záložka "AR" > nastavit poměr šířky a výšky pixelů > uložit video jako TS > hotovo - obraz je bez deformace.

Převod do *.ts proběhl v pořádku. Děkuji. Zkusím následné úpravy.

Těžko to bude kombinací.Stačí v nastavení přehodit z ps na ts.Softy jako dvbviewer-progdvb-splash atd. jedou naprosto bez problémů.Určitě to půjde nastavit i u averu.

Znovu jsem prošel možnosti nastavení a přečetl návod. Nenašel jsem možnost ovlivnit, zda bude výstup ps nebo ts. Musím tedy vycházet z toho, že i další záznamy budou ps.

Zkoušel jsem Freemake Video Converter. Stříhání šlo slušně. Bohužel, výsledek nedodržel poměr výška:šířka. (Osoby byly široké) A to bez ohledu na to, jestli jsem na vstupu použil soubor ps nebo ts. Nenašel jsem ani možnost nějakého nastavení, které by to mohlo ovlivnit. Máte stejné zkušenosti? Radu?

Člověče s tebou je to vážně těžké. takže znovu: TS Muxer Gui > načíst video > záložka "AR" > nastavit poměr šířky a výšky pixelů > uložit video jako TS > hotovo - obraz je bez deformace. Máš špatný poměr šířky a výšky pixelů ( údaj AR, popř. PAR). v praxi je 1:1 nebo 4:3 nebo 16: 9 = 1,77:1 nebo 2,35:1 Takže načti to video do toho Ts Muxeru a na té záložce "AR" (je uprostřed okna) zkoušej ten poměr měnit, a potom video ulož jako TS. Pokud v nastavení AR nic nezměníš (ponecháš default=výchozí) jen se přehodí kontejner a obraz bude dál deformovaný. To stejné nastane pokud budeš to video konvertovat v JAKÉMKOLI programu. Dále bych ještě připomněl, že přece poměr stran (roztažení) lze přece přepínat při přehrávání jak v PC tak v různých DVD přehrávačích a dokonce i na samotných televizích. Ufff...

Už jsem Vám přece dříve napsal a poděkoval, že nemám problém s TS Muxerem GUI. Soubor mi zkonvertoval, poměr výška:šířka byl v pořádku, zvuk byl bez posunu.Jenže ať použiji ps nebo už zkonvertovaný ts a chci stříhat, tak mám problém. Avidemux ve verzi 2.6.7 i 2.6.8 neustále bez výstrahy padal, takže jsem ho nemohl ani vyzkoušet. Ještě zkusím 2.5.6. Videofreeconverter - pěkně stříhal, ale změnil poměr výška:šířka, ať pro ps tak pro ts. Možnost změny v jeho nastavení jsem nenašel. VirtualDub hlásil chybu a můj soubor ani nenačetl. Ashampoo Burning Studio i ve verzi pro má problém. Technická podpora ho zatím nedokázala vyřešit a zdá se mi, že ani nedokáže. Solveig byl naprosto bezproblémový. Nejsem si ale jistý, o jakou licenci jde.Nevím jestli přepínání poměru funguje i u starých TV a DVD. Protože ale chci soubor připravit pro osobu, která se už blíží více k 80 než je vzdálena od 70let, musí to být systém vlož a spusť. Nějaké přepínání za provozu už tady nepřichází v úvahu ani kdyby to šlo.Takže zatím stále visím u stříhání.

Musíš trochu kombinovat. Vem to sestříhané video z toho Videofreeconv. a načti ho do TS Muxeru a tam uprav ty pixely - to tě mohlo napadnout přece hned.Ashampoo Burning Studio rozhodně problém nemá a to ani ve verzi free ani ve pro. Technická podpora nic řešit nebude, obzvláště s tebou ne.A vůbec - ty už tím trávíš tolik času (a zbytečně - to bombardování technické podpory Ashampoo je úsměvné - vsadil bych se, že jsi s nimi komunikoval česky), že kdybys radši koupil kámošovi flašku tak už to dávno máš.

Je smutné, že zdvořilost Vám nic neříká. Ještě smutnější je, že stále napadáte bezdůvodně druhé, kteří s Vámi jednají slušně. Pro jistotu jste zbaběle skryt za přezdívkou, ze které nelze ani vytušit Vaše křestní jméno. Kdo neumí číst zprávu druhého jsme si ujasnili. Mohu Vás ubezpečit, že s německou podporou komunikuji německy. Vaše domýšlivost, kdy mi tvrdíte, že Ashampoo s něčím nemá problémy, když je má a dokonce uznává, je nepochopitelná. Vaše rádoby rady jak by kdo měl jednat, jen maskují Vaši neschopnost. Z celé komunikace je zřejmé, že můj dotaz byl jasný na dva řádky. Vy jste jich popsal spoustu, ale ani jedna skutečná rada. (Sice jste poradil jak ps přeměnit na ts, ale jak se ukázalo, nevěděl jste stejně co dál. Takže transformace sice funkční, ale k ničemu.) Došel jsem k závěru, že vůbec nevíte o co jde. Kdybyste problematice rozuměl, tak byste věcně poradil. A to už dávno. Popsal jste toho spoustu. Urážek plno, ale konkrétní rada žádná.Velice si cením odpovědí řady jiných, které třebas nebyly kompletně vhodné pro můj případ, ale většina z nich alespoň částečně a věcně pomohla. Předali své zkušenosti. A všichni byli vedeni upřímnou snahou pomoci. Nikdo neurážel, každý věcně radil. Tímto s Vámi končím komunikaci. Nemá smysl abych se dál zabýval Vaším pochroumaným egem. Přeji hodně štěstí.

Tady bude problém v převodu PS a TS.Vyzkoušej ten trial jestli to zkousne.To,že v nastavení není možnost nastavit na TS je hodně divná.Zajisté máš soft aktualizovaný na poslední možnou verzi.A nebylo by od věci taky napsat čím to nahráváš.Mělo by to být normální.Např. u mě-http://s10.postimg.org/47w2vtprd/image.jpgMůžeš vyzkoušet progdvb a jestli to máš na pozemní,nebo nebudeš potřebovat H-264 tak je fre a bezproblémový.Soubory TS bezproblémů zpracuje cyberlink power director.(opět trial)Co se týče avidemuxu tak vyzkoušej nějakou starší verzi.Jedním časem jsem používak čtyři verze,protože každá uměla něco jiného.Další programy,které můžeš vyzkoušet jsou např.-Project_X nebo PVAStrumento jestli ho načtou.

Zkusil jsem ten trial. Jak pro zdroj v ps tak pro zdroj v ts. V obou případech byl už obraz správný, ale zase se úplně rozhodil zvuk od obrazu. Co mám jinak nastavit?Původní nahrávka pořízena hardwarem Aver TV DVB-T Volar HD PRO USB, software AVER TV 3D a AverMedia A835 USB DVB-T 8.2.64.64

http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/Product... http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Support/Downloa... http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Upload/AVerMedi... Do jakého formátu máš nastavené ukládání a zkoušel jsi ho změnit?Jak je psáno v návodu tak karta je kompatibilní s progdvb. V obou případech byl už obraz správný, ale zase se úplně rozhodil zvuk od obrazu.-to jsi tak rychlý,že jsi to stihl vystříhat a upravit+do finální podoby?Nedíval jsi se na netu jestli už dané video,co upravuješ není?

Návod obsahuje více možností voleb než je skutečně k dispozici. Zřejmě je vytvořen pro více produktů a ne všechny vše podporují. V nastavení mám položku "formát záznamu". Ten mám nastaveno na "formát zdroje (MP2/MP4)". V tomto nastavení už nemám možnost cokoliv změnit. Vše je dáno výrobcem.Samozřejmě, že jsem pečlivě nestříhal a neupravoval do finální podoby. Pro pokus, zda videoredo dá dobrý výstup stačilo provést libovolnou změnu a prohnat soubor přes videoredo.Na net jsem se díval. Nejde mi však jen o jedno jediné video. Jde mi o zvládnutí celého procesu. Nahraných videí z mého zařízení mám a pochopitelně budu mít více. Takže potřebuji zvládnout proces jako takový.

Můžeš mi prosím sdělit, které u kterých nahrávek se ti rozchází obraz se zvukem? Aver A835 mám také a těch záznamů jsem stříhal hodně. Proto předpokládám, že se jedná o nahrávky z MUX2 Vaší naší televize, lidově zvané už 20 let sr@čkomet, u kterých je důvod problému způsoben duálním zvukem.

Originální nahrávky se nerozcházely. Až ty, které byly stříhané v nějakém programu. S výjimkou Solveigu. Ten byl bezproblémový.

To souhlasí, je to problém duálního zvuku, který používá Nova. Po střihu byl zvuk v první části stereo, po vystřižení reklam se u dalších částí změnil na mono nebo hrál jenom jeden kanál, navíc v místě střihu se ozvala silná rána. Asi jediným řešením bylo před střihem video reenkódovat a natvrdo nastavit zvuk podle toho, jestli bylo potřeba zachovat dabing nebo originální zvuk. U některých programů se zvuk s obrazem rozešel, nebo zvuk zcela zmizel. Raději Novu moc nesleduji, má to víc důvodů.

Čoveče číst ty tvoje slohový cvičení je docela síla, co vlastně chceš? Opatři si to VideoRedo4 a nic jinýho nepotřebuješ, krom normální TV karty a softu k němu teda ... Ten Aver to zajisté není. Na DVD pálily děti před deseti rokama, to si nějak zaspal dobu né? Stolní přehrávač? To se ještě v bazarech prodává? Kdybych nechtěl mít takovýhle problémy tak si opatřím VHS-ku

Návrat k XP a Ulead 11, Nero7 Vision

spominal si že mnou odporučany SolveigMM Video Splitter je OK tak inak stale nechapem prečo snim nerobiš a neustale si zasieraš pc z nejakymi skuškami novych programov,ktore ti isto už navlačili tony všelijakych kodekov a ani bich sa nečudoval ak ti bude blbnut už aj prehravanie povodnych videitakisto ako ti robym pre mati dvd-ka na sposob vlož a kukaj,ale robim to cez : ConvertXtoDvd 50075 v ktorom treba nastavit vystup 4:3 alebo 16:9 a prestavit velkost dvd na 4400MB a nastavit kvalitu,rozmer,zvuk v pohode stači 2 kanal ..to už ale treba skušat(nejake 5 min video hadam maš)

Máš pravdu. Chtěl jsem zkusit i jiné rady, ale byla to chyba. Všechno ostatní smažu, použiji funkci obnovení, abych šel do čistého. Jedině tvá rada byla k věci, řešila problém, bez neustálého dopisování a urážek. Ještě jednou dík.

OK a do buducna použivaj na testovanie tento super softik:http://www.ulozto.cz/xwW7nH2b/sandboxie-4-06fi... Ma aj malu postrannu funkciu a to že možeš trialovat donekonečna

Využiji. Ještě jednou moc děkuji.

Jo proč to dělat jednoduše.Ať nahráván odkukoli tak se nic nerozchází.Kvalitní hw+soft(aver to není).V nastavení máš určitě víc možností,nebo ti zapoměli přibalit tlačítko vlastní?A jak jsem psal o tom progdvb tak má bezproblémový výstup do TS a taktéž úprava,kromě jiných softů.

Já odstraňuji reklamu na pinnacle stdiu 12 jde to výborně a rychle,potom film uložím do složky a převedu do formátu DVD programem AVS video converter který ho po převedení automaticky vypálí na DVD které přehraje každý přehrávač.

Dva známé programy a to Shrink střih MPEG 1,2 /jen originál MPEG a pak moderní program, který jednoduše střihá a převádí do mnoha formátů je Fereemake Video Converter - nejlépe starší verze.

Omlouvám se v názvu druhého programu správně je Freemake Video Converter