» Poradna » Programy

Odstranění řádků v csv dle obsažených slov

Dobrý den, zajímalo by mne zda je možné pomocí LibreOffice Calc smazat řádky v csv které v žádném ze sloupců neobsahují určité výrazy. Např. aby se smazalo co neobsahuje jablko nebo hruška nebo pomeranč. Děkuji

Odpovědi na otázku

CSV je textový soubor. Takže to nemusíš dělat v textovém procesoru. V PSPadu to můžeš udělat pomocí dialogu hledání:Budeš hledat .*(jablko|hruška|pomeranč).*zaškrtneš Regulární výrazy a Kopírovat nenalezené a stiskneš tlačítko Kopírovat. V novém okně máš obsah,. kde jsou vypuštěny řádky, které obsahovaly daný výraz

Ty tomu PSPadu nejak rozumis

super, díky moc za pomoc i za PSPad