» Poradna » Programy

Odstraneni pohledu ve firebirdu

Potreboval bych poradit s jednou veci...V databazi mam pohled v_prumer, ktery se vyuziva v jedne procedure a v dalsim pohledu (v_sklad)Kdyz ten pohled chci odstranit, tak mi databaze samozrejme nahlasi, ze existuje nejaka zavislost a odstraneni nepovoli. Smazu tedy onu proceduru (popr zakomentuju telo, zkousel jsem oboji) a pokusim se smazat pohled a ejhle napise mi to, ze "tato operace neni definovana pro systemove tabulky" a ze existuje 1 zavislost, predpokladam ze je to kvuli zavislosi v pohledu v_sklad. Problem je v tom, ze v_sklad se vyskytuje v nekolika triggerech a skoro v pulce dalsich pohledu. Mam 2 otazky:1-jak je mozne, ze i kdyz mam zalozku zavislosti u v_prumer prazdnou, tak tam nejake existuji2-lze nejak docasne vypnout onu kontrolu zavislosti? Pokud ne, jak mam tedy smazat/editovat v_prumer aniz bych musel smazat skoro celou databazi a pak ji znovu tvorit.Dik za odpoved,Michal Holub

Odpovědi na otázku

Smazat jej nemuzes, ale muzes jej modifikovat. Podivej se na prikaz ALTER View

Bohuzel firebird(ani interbase) nenabizeji prikaz ALTER view, zbyva pouze moznost DROP a nasledny CREATE nebo ve firebirdu RECREATE (od 1.5)Problem je nasledujici:jakmile se ten pohled snazim dropnout nebo recreatovat, tak i prestoze by tam nemeli byt zavislosti (dokonce ani v rdb$dependencies nejsou) pise to>unsuccessfull metadata update, operation is not defined for system tables TABLE V_PRUMER, there are 1 dependencies... jeste poznamka: pokud se mi stane, ze mazu nejaky objekt, ktery ma nejake zavislosti ve vyjimce se vypisou, proto me zarazi, ze ve vyse uvedene se nepise nic...Databazi jsou validoval, ale zadne chyby nejsou, mate nejaky napad co s tim muze byt, pripadne jak se "toho" zbavit.Dik, Michal Holub