» Poradna » Programy

Odstranění odpadu z Pc

Zdravím,existuje program, který odstraní natrvalo obrázky a fotky, které se nahromadily během používání počítače. Když použiju program na obnovu fotek z HDD, tak se nestačím divit, co všechno se za ta léta stačilo uložit např. obaly hudebních alb, které již nejsou v pc nebo fotky z internetu.Je program, který spolehlivě odstraní tento odpad a ulehčí tak HDD lehčí dýchání?

Odpovědi na otázku

Ne, to jsou individuální data / složky. Můžeš pročistit Users, promazat tempy, zkusit se podívat co vidí CCleaner a OS zákaz nebo určit limit na tvorbu náhledů fotek a videí, ale houby ušetříš. Max. jednotky GB nebo ani to ne. A mimochodem, svá data si vždy dávej na jiný oddíl nebo jiný fyzický disk. Je pak správa OS, vč. zálohování mnohem jednodušší.

Existuje jich mraky - viz google: data shredder.Vas predpoklad, ze jejich pouziti ma nejaky vliv na nasledny vykon HDD, je zcela mylny. Disku je uplne jedno, kolik "smazanych dat" na nem je.Pokud nejste spokojen s vykony disku, nahradte ho vykonejsim.Nic nemazte, riziko je znacne.

Nejsnadnější a nejrychlejší způsob jak se zbavit odpadu je zformátování disku.

Byl si o chvilku rychlejší.

Ideální by bylo zformátovat disk a znovu nainstalovat systém.

Žádný, nulový souhlas, jde o naprosto mylný postup, svědčící o mizerných znalostech a zkušenostech. Tohle se vždy, neuvěřitelně rychle a spolehlivě řeší vrácením klonu. Zapamatovat.

Ten program sa nazyva : Clovek znaly, nic viac nepotrebujes.Naopak, nejaky ten program Ti moze narobit peknu paseku.

Mala poznamka:Uvedomujete si, ze program na obnovu fotek vidi smazane soubory?Pokud ano, proc podle vas by mel uzivatel - laik vyvijet nejakou snahu o jejich smazani?Jen tak pro jistotu. ;o)

"Když použiju program na obnovu fotek z HDD, tak se nestačím divit, co všechno se za ta léta stačilo uložit např. obaly hudebních alb" ono jde spíš o to, že náš tazatel neví která bije, program na obnovu dat z HDD vidí rezidua mnoha souborů, i mnoho let starých, ale jejich obnova již dávno možná není, zbyly je fragmenty a na disku již dávnou nejsou vedeny "jako data / soubory", a pokus o jejich obnovení skončí neúspěchem (poor). V každém případě platí, že tato rezidua / fragmenty žádné místo nezabírají.