» Poradna » Ostatní

Odstranění objektu z fotky

Ahoj, prosím o radu.Potřebuji z jedné fotky odstranit přidané smajlíky a objekty, které jsem přidala při úpravě fotky na instagramu . Původní fotku potrebuji a už bohužel nemám. Není na to prosím nějaký program aby to nešlo nijak poznat? na netu jsem našla programy které odstraňují objekty,ale nějak mi to nejde, vždy je to dost rozmazané. Děkuji

Odpovědi na otázku

Co je pod tím smajlíkem už zpátky nedostaneš, ty data tam už prostě nejsou. Poku nezabírají velkou plochu, tak to jde lépe či hůře "dokreslit", vyretušovat. Ale to záleží i na tom jak složitý objekt byl pod tím smajlíkem.

Není.

Svého času mě v tomto oboru docela uspokojil program Inpaint určený právě pro takové záležitosti. Podle okolností nebylo poznat nic, nebo jen trochu. Samozřejmě, to za tím vymazaným objektem (spíše vymazanou plochou) bylo vymyšlené, ale ten algoritmus vymýšlení byl natolik dobrý, že jsem docela zíral.Takže si ho vyhledej a zkus to, pochopitelně na kopii fotky (jenom blbec by takové úpravy dělal na něčem, od čeho nemá kopii pro případ neúspěchu).

Zkus se trochu zamyslet ;) V té fotce už nejsou informace o tom, co se skrývá pod těmi smajlíky, takže pokud chceš smajlíky odstranit, musíš nějak vymyslet a namalovat to, co tam před tím mělo být. A to žádný program automaticky neudělá.

Právě, že ten mnou zmiňovaný program Inpaint to "vymýšlení" dělá docela dobře. Nejčastěji není ani poznat, že se v obrázku něco mazalo.

Pokud je pozadí jednolité nebo opakující se, tak věřím, že s určitou pravděpodobností dokáže vyrobit něco, co se mu podobá. Ale členitější podklad určitě nevyrobí ;)

Samozřejmě, že neobnoví poznávací značku auta zakrytou smajlíkem. Asi proto, že nemá zabudovánu křišťálovou kouli. A vždy si bude nějakým způsobem vymýšlet, zrovna jako člověk, který neví, co tam bylo (a pouze hlupáci mohou požadovat více - a vyčítat mu a neustále upozorňovat na to, že to tak dělá). Vymýšlí si ale tak dobře, že to vypadá věrohodně. A krom toho: Co brání agilnímu fotkotepci, aby pokračoval v úpravě dál?

Záleží na konkrétní foto. Ale leccos se dá např. ve Photoshopu

na retušování nemusíš nutně kupovat Fotokrám. Spíš jde o to, co bylo za těmi smajlíky apod. - pokud obloha, tráva nebo tak, tak se dá leccos vykrýt z okolí. Pokud tam byl něčí ksicht, tak asi sotva.

A proto tam je ,,např.,,

Photoshop má funkci, jménem klonovací razítko, tou lze, (ale je to piplačka), původní obrázek obnovit.

Photoshop má především (ovšem až od CS6) funkci Vyplnit podle obsahu (Fill content-aware), která v drtivé většině případů dává nesrovnatelně lepší výsledky než klonovací razítko. Ovšem pokud požadavek zní "aby nebylo nijak poznat" pak žádné klonovací razítko ani jiná funkce neuspěje, vždy to bude nějak poznat.

Původní obrázek obnovit nelze nikdy ;) Neobnovíš to, co tam dřív bylo, maximálně tam můžeš dát něco jiného, co se tomu podobá :)

Pokud je okolo toho smajlika celkem stejne pozadi, tak muzes pouzit klonovaci razitko a naklonovat to pozadi okolo toho smajlika na misto kde je smajlik. Tedy pokud mas nejaky program co ma funkci Klonovaci razitko, ja pouzivam Zoner a jde to uplne hrave viz video https://ulozto.cz/!mMHd8P2EdTt8/odstraneni-textu-a-obrazku-z-fotky-wmv

hmm ten link nejak nesednul tak to zkusim takhle http://1url.cz/itX6S

Tady si můžeš stáhnout program, který umíodstranit nežádoucí objekty na obrázku:https://www.softorbits.com/photo-stamp-remover/thank... Píšou, že je to trial, ale plně funkční 30 dní. Osobně ho mám zaregistrovanej a naposledy odstraňoval ze svatební fotky oranžové boty položené na zemi před svatebčany (dobrej fór, že?).