Odstranění jediného uživatelského účtu z pc

Zdravím,

vyskytl se mi problém, že nějakým nedopatřením byl na pc vytvořen účet, přes který se nyní musím již delší dobu přihlašovat na pc, vždy jak pc najede tak ještě musím spustit pc kliknutím na daný účet...

Šlo by tento účet nějak odstranit, případně nějak start pc zautomatizovat (např. aby se ten pc spouštěl sám na tento účet bez asistence klikání ještě na tento účet, což velmi zdržuje..)

Odpovědi na otázku

A jak chcete zadávat heslo? Jak rozlišíte, že se přihlašujete pro správu Windows jako administrátor anebo pro běžný provoz jako řadový uživatel?

spustte control userpasswords2

vyřešeno, díky mockrát, konečně se mi pc spouští automaticky bez přihlašování !!

Čímž jste vyřadil poslední trapné zbytky bezpečnostních opatření, které Windows mají.

Na veskerych svych instalacich Windows jsem pouzival a pouzivam automaticke prihlaseni s pravy admina. Nikdy jsem o nic neprisel, nikdy jsem nemel zadny problem. Nechapu proc bych mel zadavat heslo do windows a pak jeste dalsi heslo na sifrovany disk. Jen musi byt clovek opatrny. A pokud uz se na instalaci windows nenco pokazi, tak za 10-15 minut to mam zpet. Heslo do windows stejne neni zadna slava a da se jednoduse obejit nebo odstranit pres volne dostupne utility.

Jistě, to je logický a bezproblémový přístup u člověka, který je znalý a ví, co dělá a co může způsobit. Ale pro BFU, což je 99% populace tot vede k brzkému zaprasení Windows, začervení a zpomalení.