» Poradna » Notebooky

Odstranění hesla BiOSu

Dobrý den,dostal se mi do rukou NTB Asus F5RL se zaheslovaným biosem . Zkoušel jsem několik triků s Hirens BootCD, bohužel bez úspěchu, tak jsem vytáhl baterii z desky a nechal déle než 48h bez napětí. Opět bez úspěchu. Prosím o radu jak tuhle situaci vyřešit a zbavit se onoho hesla. Verze biosu je 211, kterou se mi tam podařilo nahrát v naději, že to heslo odstraní.

Odpovědi na otázku

"...Zkoušel jsem několik triků s Hirens BootCD..." Tak to by stačilo k tomu, aby se to odneslo do servisu.

a to z jakého důvodu? pokud existuje způsob, jak to heslo odstranit, nepotřebuji k tomu servis, ale pouze funkční postup...

Třeba proto, že jsi použil nástroj, který k tomu není určený?Už popis závady naznačuje, že moc nevíš co děláš. Ono těch hesel v BIOSu může být více a podle typu se to řeší. Ty jsi ani nenapsal, co je zaheslováno.PrasatkoPee

Je zaheslován přístup do biosu, po zmáčknutí F2 to chce heslo a mám 3 pokusy. Jak není k tomu určený? https://www.youtube.com/watch

Podla mna je to ukradnute.Ak nie tak by si mal kupnu zmluvu - logicky. A na zaklade tej by si mal pravo ziadat heslo od predavajuceho alebo od kupy odstupit. Pripadne podat trestne oznamenie za podvod.Radenie ako obist ochranu voci kradezi je podla mna trestne a co horise aj nemoralne. Ak ti bola kradnuta vec darovana tak je to este amoralnejsie.

Je to vyřazený ntb z IBM, jen původní admin nekomunikuje. Bratranec to heslo věděl, ale po letech nepoužívání zapomněl, takže není jak se heslo dozvědět!!! Pokud nemáte radu k danému tématu, zdržte se komentáře a osočování z trestného činu, pro který nemáte žádný důkaz! Vaše domněnka nemá reálný podklad. Demence tohle to!!! Heslo se nepoužívá jen kvůli krádeži, ale také proto, aby uživatel, který tomu nerozumí nezpůsobil újmu na firemním zařízení / majetku. To jak a proč se zaheslovaný ntb dostal mezi BFU, není předmětem této diskuze. A jen tak mimochodem, jsem prodal několik svých starých PC a nikdo kupní smlouvu nežádal a faktura postrádá smysl, když jsou komponenty po záruce.

vsechny notebooky, ktere se odprodavaji, jsou bez hesla. takze corka.

Když tě chyne slepák, taky budeš hledat postup operace na internetu a provedeš si to sám???? Pokud jsi udělal takové kiksy, tak to odnes do servisu - NEMÁŠ na to !

Hlavně, to heslo je tam jako ochrana proti krádeži, takže místo servisu bych doporučil navrátit zařízení původnímu majiteli. PrasatkoPee

Není kradený, ale bohužel s původním majitelem se nedá spojit!

NTB jsem dostal od bratrance, který ho koupil od jiného človíčka a ten bohužel nereaguje ani na FB ani na mailu, takže Vaše osočení z krádeže je opravdu na místě a řeší můj problém :D Lepší kritizovat a urážet než reálně pomoci. Bohužel problém dnešní doby!

Tak má bratranec poučení, že nemá kupovat kradené zboží. PrasatkoPee

Mimochodem, proč tak nutně do toho BIOSu potřebuješ?PrasatkoPee

Nechápu neustále narážky na krádež!!! Pokud nemáte radu, nekomentujte... Lidi prostě hesla zapomínají a tady nefunguje obnova hesla jako na mailu, tak hledám řešení a ne blbé kecy od znuděných chytrolínů.

Ty narážky jsou na zjevné. Heslo na ntb se používá primárně pro znehodnocení kradeného stroje. Radu jsi dostal. A neodpověděl jsi, proč tak nutně potřebuješ do toho BIOSu. A ani, které heslo to vlastně lámeš. Tudíž těžko radit.PrasatkoPee

Na tu otázku jsem odpověděl... chce to číst

Ne, neodpověděl.PrasatkoPee

Problémem dnešní doby je, že každý jouda si myslí, že má právo na to, aby mu ostatní nezištně pomohli a to přesto, že neuvede potřebné informace a chybí mu pokora a slušné vychování, když už ostatní obtěžuje se svým problémem.PrasatkoPee

Nikdo neoslovil přímo Vás, takže pokud Vás dotaz obtěžuje, nemusíte na něj reagovat a ještě tak jízlivě jako zrovna v tomto případě. O žádné konkretní podrobnosti jste si neřekl. Jen si tu hrajete na chytráka, urážíte a obviňujete. Realný přínos 0% Tro(t)lle ;)

PasatkoPee 212.4.155.--- | 26. 2. 2017 10:57Ono těch hesel v BIOSu může být více a podle typu se to řeší. Ty jsi ani nenapsal, co je zaheslováno.PasatkoPee 212.4.155.--- | 26. 2. 2017 12:26Mimochodem, proč tak nutně do toho BIOSu potřebuješ?Ergo, lžeš.PrasatkoPee

FoRM.23 | 26. 2. 2017 11:02Je zaheslován přístup do biosu, po zmáčknutí F2 to chce heslo a mám 3 pokusy. Jak není k tomu určený? https://www.youtube.com/watcha tohle je co?

Trochu divné přirovnání! Chci se naučit něco nového a zkouším co a jak funguje. Ten člověk v servisu se to taky někde musel naučit?!

Učit=dělat chyby. Člověk pak musí zvážit, jaké chyby považuje za nepřijatelné. Pokud si učením odděláš jeden jediný počítač, který máš, tak určitě na něm nebudeš zkoušet věci, které by ho mohli poškodit.

Není to mé jediné PC / NTB a po všech mých pokusech je stále funkční. Jen se resetlo datum.

Odblokovanie biosu v notebooku osobne na počkanie aj poštou www.pcx.sk 0911347123

skumaj tu -- google asus f5rl bios password reset

Jakou baterri jste vyndaval? Pokud tu co je normálně přístupná zespodu a napájí celý ntb, tak to je k ničemu.Nastavení BIOSu udržuje malá baterie přímo na základní desce. Většinou to bývá 3,3V "knoflík" např CR2032. A pokud ho chcete odpojit (vyndat), musí se ntb rozebrat.

Reset Biosu vyjmutím baterie ze základní desky nic neřeší, tedy rozhodně neřeší reset zaheslovaného Biosu.. tudy cesta prostě nevede..

Dovolím si opnovat. Záleží jak kde, u jakého stroje. Díve to byla celkem normální cesta. Třeba i takové pracovní stanice HP nebo Dell Optiplex které mě prošli rukama jako vyřazené z firem a měli zaheslovaný BIOS, stačilo buď použít příslušný JUPER na desce nebo vyndat tu baterii.Jinak co myslíte že dělá ten JUMPER? odpojí baterii resp zkratuje napájení obvodů BIOSu, a tím jej tak uvede do "továrního" nastavení. Pokud jenom vyndáte baterii, záleží jak je řešeno napájení těch obvodů, pokud tam jsou kondenzátory s dostatečnou kapacitou, může nastavení udržet při životě i několik hodin.

Ale ty ses o JUMPERU nezmínil.. zmínil jsi jen vyjmutí baterie, čímž se jen resetuje BIOS, ale ne heslo.. JUMPER je záležitost základních desek stolních počítačů.. Nebo mi snad něco uniklo, že bych našel Jumper(dva piny - CLRTC) i na desce notebooku..

Samozřejmě že existují řešení která toto mají ošetřeno, ale popravdě u 10 let starého ntb bych spíše vsázel na obyčejný BIOS napájený přímo bateriií

V energeticky závislé je jen nastavení BIOSu + dnes společně s RTC, platno všeobecně. Už roky je u firemních řad notebooků i u některých pracovních stanic různé hladiny hesel nikoliv v energeticky závislé paměti CMOS, ale ve flash paměti."...heslo se nepoužívá jen kvůli krádeži, ale také proto, aby uživatel, který tomu nerozumí nezpůsobil újmu na firemním zařízení / majetku..." Pak v tomto případě heslo plní svou funkci dobře.

NTB jsem rozebral a vytáhl onen "knoflík" ze základní desky na více než 48h. Bez účinku.

Tak v tom případě jsem ASUS asi podcenil, a má to vyřešené jinak. Nezbývá než hledat po f=orech nebo googlit.

Hledám už delší dobu, vyzkoušel jsem spoustu video návodů na které jsem narazil, ale bohužel na tento model / značku nefungují. Proto jsem se obrátil s dotazem sem na fórum a doufal, že zde někdo bude mít zkušenost konkrétně s tímto modelem / značkou nebo dokáže poradit jinou osvědčenou metodu. Ve výsledku to na funkci NTB nemá vliv, až na neustálé nastavování času, ale nedá mi to spát :)

Na tohle jsem nenarazil. Děkuji za tip. Vyzkouším

Možná by pomohlo toto video..??? https://www.youtube.com/watch K tomu je zapotřebí mít nainstalovaný systém.. ten snad máš, ne..???V tom videu jde o metodu reflash verze Biosu s tím, že po vyextrahování staženého souboru Bios se provede jeho editace a uložení, viz video.. a poté reflash Biosu spuštěním příslušného souboru za běhu systému..

Děkuji za tip. Vyzkouším...

Pokud někdo jen kecá a osočuje a neradí, nemá v této a jakékoli jiné diskusi co dělat. Pán dal jasnou otázku a chce jasnou odpověď. Proč, když někdo odpověď nezná sem píše svoje výblitky nevím. Takové lidi bych okamžitě vyhazoval. Jen tady nosí balast a špínu.

Pokud se nic nevyřešilo, tady dávám odkazhttp://biosbug.com/asus.php

Pokud se nic nevyřešilo, posílám odkazhttp://biosbug.com/asus.php