» Poradna » Windows (a jiné OS)

Odstranění gpt oddílu

Mám nový ntb lenovo v310, který jsem dostal s win10 a z osobních důvodů chci přejít na win7. Ty tam, ale nikdy nebyly a celý disk je ve formátu GPT tudíž win7 na takový oddíl nelze instalovat.Zkusil jsem DISKPART a CLEAN, ale to mi napíše:Virtual Disk Service error:Čištění není na disku obsahujícím aktuální spouštěcí svazek, systémový svazek,svazek se stránkovacím souborem, svazek s havarijním výpisem nebo hibernační svazek povoleno.A dál jsem se nedostal. Poradíte mi prosím někdo.Díky moc.lenovo V310, intel I3 2*2,3ghz, 8gb RAM

Odpovědi na otázku

Díky moc.Mně přišlo, že už jsem nad tím strávil dost času, takže jsem to zkusil tahle.V neděli to vyzkouším a zeptám se na další nejapný dotaz :)Díky

Jestli se nepletu, máš v ntb procesor Kaby Lake.. Takže laborování s instalací Win 7 bych nedoporučoval.. Jen si ty desítky pěkně užívej..

DISKPARTem nemůžeš samozřejmě chtít smazat vlastní systémový svazek na běžícím systému

Taky mi to přišlo divný, ale jinou radu jsem nenašel. Ted jsem dostal nějaký další, tak vyzkouším je. Uvidím.Dík

Hrabání do oddílů na disku zásadně provádím přes nabootovaný Gparted Live.

Tak pokud se chceš přeci jen pustit do instalace Win 7 a máš k tomu i k dispozici ke stažení ovladače na webu výrobce toho tvýho noťasu, postačí si jen připravit instalačku na flešku s Win 7, integrovat do instalačky ovladače pro USB3.0 a na začátku té samotné instalace můžeš jednoduše disk s desítkama smáznout pomocí příkazového řádku, viz Diskpart a dopracovat se k příkazu výběrem disku(Win 10) a následně příkaz "clean" a 2x exit.. a můžeš vesele pokračovat v instalaci Win 7Před tím by bylo vhodné správně připravit instalačku pro schéma disku MBR, Bios nastavit na LEGACY a vypnout Secure Boot.. MS sliboval, že Windows Update aktualizace pro Win 7 bude blokovat na strojích, které jsou na platformě Kaby Lake.. To samé se týká nových procesorů AMD Ryzen..

pri čistej inštalácii si systém sám disk naformátuje ako potrebuje..nechápem čo riešiš

To je sice možný, ale pokud ten disk jen zformátuje, pak schéma disku zůstává stejné.. tudíž posranééééééééééé GPTéééééééééééééééééJoudo..

Nech těch "ééééééééééééé". V té tvojí větě je zmatek, který sice dokáže leckdo zpracovat, ale pokud jde o terminologii a kompletní řešení problematiky, jsi úplně na chvostě.Jen ti napovím - disk se ZARUČENĚ nedá zformátovat. Nikdy a nijak. Už víš proč?

Nehledáš. Podrobný popis instalace OS do čistého SSD bys našel ve FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpVzhledem k Tvým předchozím naivním pokusům bych To doporučil svěřit instalaci a konfiguraci OS odborníkovi.

Dík.Nejsem žádný expert a do ted jsem měl ntb bez uefi, takže je pro mě všechno nové. Ale když se v tom nebudu hrabat, tak za pár let dopadnu jako moje babička, která sotva zvládá tlačítkový telefon a dotykáč ji příjde jako nadpřirozená bytost :)O to víc si, ale vážím tvé trpělivosti. Díky

diskpart clean je správný postup. Jen ho nesmíte spouštět z toho systému, který naběhnul z disku, který chcete smazat.Tj musíš nabootovat z něčeho jiného a pak to půjde.