» Poradna » Programy

Odstranění bílého pruhu na ploše Win XP

Zdravím, mám problém. Nevím jak se mi objevil na ploše bílý pruh viz obrázek. Chová se to jako info panel při otevření složky.
Nevíte někdo jak se toho zbavit, nějaké zkušenosti, rady?
Díky za cokoliv.

Odpovědi na otázku

Jako by se zbláznil Explorer.exe - má na starosti jak Průzkumníka, tak plochu, asi si spletl co má dělat
Skus ho ručně restartovat : ve správci úloh ukonči proces explorer.exe (zmizí plocha) a pak ho přez správce zapni (soubor/nová úloha, napsat explorer).
Jako další krok přepiš Explorer.exe z instalačního CD Windows (nabootovat z CD, zvolit opravu systému...), může být poškozený, nebo si s tebou zahrává nějaký vir.

Díky za rady...vypnutí explorer.exe způsobí vypnutí plochy i s bílým pruhem...bohužel opětovné zapnutí naskočí plocha i s pruhem.
Přepsání instalací jsem ještě nezkoušel, ale nepomohlo ani spuštění explorer.exe z jiného počítače se stejnou verzí Woken. Oba soubory jsou na chlup stejné. Takže jedině že by instalační CD přepsalo i něco jiného než jen tento exáč.
Nemá někdo ještě jiný napad?

Skus nechat vyčistit registr, bude tam asi nějaká chybička. Pokud nikdo nezjistí kde, tak tě čeká reinstalace Přepsání souborů z inst.CD asi nezabere.

Přeinstalace je až poslední řešení, problém je v registrech tam ,kde se nastavuje vzhled složek. Přesně to zatím nevím, ale zkus následující:

Klikni na Tento počítač, klikni na ikonu "Nahoru" v nástr. panelu, měl bys být na ploše. Dej Nástroje, Možnosti složky, karta Zobrazení, a klikni na Obnovit všechny složky a potvrď.

Nevím jestli to pomůže zrovna tomuto, ale zkus to a napiš.

To, co máš na té ploše, jsou tzv. nástroje pro práci se složkou, které se dají normálně u jakékoliv složky (takové, co se otevře při kliknutí na Tento počítač) zobrazit nebo skrýt. To, že se to objevilo i na ploše je zvláštní, každopádně je to zajímavý hack, který prozrazuje, že explorer.exe tvoří plochu zobrazováním adresáře Plocha

Tady to máš:

www.kellys-korner-xp.com ...

Stáhni si tento soubor (pokud se ti místo stah. dialogu otevře, označ vše myší, zkopíruj do schránky a vlož do poznámkovýho bloku, a ulož jako .reg soubor), Opera mi to otevřela, IE nabídl stahování.

A pak ten soubor spusť a to upraví registry. To by mělo být řešení

Zdroj + další tweaky:
www.kellys-korner-xp.com ...

HOTOVO:...o velký Harvestere...děkuji Ti mockrát... nastavení složek nepomáhalo, to jsem zkoušel mezi prvními pokusy. Změna souboru explorer.exe také ne...zakopanej čokl byl v registrech...a po změně registrů viz návod výš a restartu procesu explorer.exe se zobrazila plocha se zapnutým active desktop, což už je jednoduchý vypnout.

TAkže ještě jednou Díky moc všem za rady...a hlavně Harvesterovi